Indiċi 
 Preċedenti 
 Li jmiss 
 Test sħiħ 
Proċedura : 2016/2325(INI)
Ċiklu ta' ħajja waqt sessjoni
Ċiklu relatat mad-dokument : A8-0250/2017

Testi mressqa :

A8-0250/2017

Dibattiti :

PV 11/09/2017 - 24
CRE 11/09/2017 - 24

Votazzjonijiet :

PV 12/09/2017 - 7.8
Spjegazzjoni tal-votazzjoni

Testi adottati :

P8_TA(2017)0323

Rapporti verbatim tad-dibattiti
It-Tlieta, 12 ta' Settembru 2017 - Strasburgu Edizzjoni riveduta

8.1. Strateġija Spazjali għall-Ewropa (A8-0250/2017 - Constanze Krehl)
Vidjow tat-taħditiet
 

Ustne wyjaśnienia dotyczące głosowania

 
  
MPphoto
 

  Diane James (NI). – Mr President, the United Kingdom is a major component of the European Union Space Programme, and in my United Kingdom South—East regional constituency I have companies and universities at the forefront of developing responses to the challenges of space exploration and development. The United Kingdom’s role will not diminish post—Brexit. Hence I voted to ensure that this pivotal role continues as part of a vibrant and energetic response to the challenges from the likes of China, India, Russia and the United States.

 
  
MPphoto
 

  Stanislav Polčák (PPE). – Pane předsedající, já jsem hlasoval pro tuto zprávu, protože považuji vesmírný prostor za nesmírně důležitý, ale pro mě je také podstatné, že zpráva obsahuje i inovativní momenty, jako je například právě podpora malých a středních podniků, podpora start-upů při využívání technologií, které svým zdrojem vlastně pochází z toho vesmírného prostoru.

Zároveň bylo pro mě velmi inspirativní, že paní zpravodajka nalezla i úlohu obcí a měst právě při plánování rozvoje a využití technologií, které přichází z vesmírného prostoru. To jsou, myslím, velmi inspirující podněty. Já jsem nejen z tohoto důvodu, ale například i z prostého důvodu, že kosmická agentura sídlí v Praze a jedná se o velmi inspirativní odvětví v rámci rozvoje Evropské unie, tuto zprávu podpořil.

 
  
MPphoto
 

  Bogdan Andrzej Zdrojewski (PPE). – Panie Przewodniczący! Przede wszystkim chciałem zwrócić uwagę na to, że to jest sprawozdanie kluczowe. I wreszcie w tej materii nie jest kompromisem, lecz optymalnym dokonaniem ocen ważnej aktywności i Parlamentu Europejskiego, i Komisji. Przede wszystkim chcę zwrócić uwagę na to, że podkreślono – co jest bardzo istotne – konieczność budowania długoletnich gwarancji finansowych. Po drugie, wpisano wreszcie w sprawozdanie, że cywilny – to prawda – cywilny system kosmiczny Galileo i Copernicus musi także pełnić role związane z bezpieczeństwem Europy, bezpieczeństwem obywateli. I ostatnia rzecz, na którą sam zwracam uwagę, pojawiła się w sprawozdaniu, a obejmuje dwie kwestie: konieczność poprawy edukacji i promocji samego projektu. Od tego zależy jego efektywność.

 
Avviż legali - Politika tal-privatezza