Indiċi 
 Preċedenti 
 Li jmiss 
 Test sħiħ 
Proċedura : 2017/2123(INI)
Ċiklu ta' ħajja waqt sessjoni
Ċiklu relatat mad-dokument : A8-0351/2017

Testi mressqa :

A8-0351/2017

Dibattiti :

PV 12/12/2017 - 12
CRE 12/12/2017 - 12

Votazzjonijiet :

PV 13/12/2017 - 13.4
Spjegazzjoni tal-votazzjoni

Testi adottati :

P8_TA(2017)0492

Rapporti verbatim tad-dibattiti
Il-Ħamis, 14 ta' Diċembru 2017 - Strasburgu Edizzjoni riveduta

9.3. Rapport Annwali dwar l-implimentazzjoni tal-Politika ta' Sigurtà u ta' Difiża Komuni (A8-0351/2017 - Michael Gahler)
Vidjow tat-taħditiet
 

Mündliche Erklärungen zur Abstimmung

 
  
MPphoto
 

  Michaela Šojdrová (PPE). – Pane předsedající, dovolte mi vysvětlit, proč jsem hlasovala pro zprávu o výroční zprávě o provádění společné zahraniční a bezpečnostní politiky. V dnešním světě, v situaci, kdy stále častěji musíme čelit nebezpečí, je potřebná velmi úzká spolupráce, a to také v oblasti bezpečnostní i zahraniční. Je tedy velmi správné, že v naší zprávě byl schválen odstavec, o kterém jsme hlasovali, který vyzývá také k prodloužení sankcí vůči jednotlivcům i vůči subjektům v Rusku, protože je to potřebné vzhledem k neúspěchu provádění Minských dohod. Nás samozřejmě musí především zajímat situace, která není stabilní a týká se našeho bezprostředního sousedství. Zpráva správně reaguje na nepřehlednost současného mezinárodního prostředí a Evropská unie musí být v této oblasti aktivnější. Je to požadavek občanů Evropské unie a Evropský parlament v tomto vychází vstříc.

 
  
MPphoto
 

  Tibor Szanyi (S&D). – Elnök Úr! Szavazatommal támogattam az Európai Unió közös kül- és biztonságpolitikájának tavalyi évét és jövő évi feladatait bemutató jelentés elfogadását, méltányolva annak igen alapos és több ponton újító, kezdeményező jellegét. A jelentés jól tükrözi, hogy a következő időszakban a közös kül- és biztonságpolitika területén az Európai Unió konkrét, újszerű kezdeményezésekkel reagál a környezetében jelentkező új biztonsági kihívásokra, a transzatlanti viszony megváltozott tartalmára, mediterrán szomszédságunk destabilizálódására, és a nemzetközi terrorizmusra, illetve a brexit lehetséges következményeire.

A beszámolóban ismertetett körülmények és érvek alapján elfogadom, indokoltnak tartom, hogy az EU és tagállamai védelmében az európai stratégiai autonómia megteremtése, az átfedések kiküszöbölése, a haderő-mobilitás javítása, a PESCO megvalósítása, a közös kül- és biztonságpolitikai missziók révén fokozott globális felelősségvállalás a jövőben plusz finanszírozást igényel.

 
  
MPphoto
 

  Andrejs Mamikins (S&D). – Mr President, clearly the EU needs to become a stronger and more coherent foreign policy actor, and I agree with the fact that we need more coordination between Member States in order to guarantee major security for our citizens.

However, I voted against the report for the following reason. The call to raise national defence budgets to 2% of GDP in the coming decade is going to bring unbalanced results in a number of EU countries. This will jeopardise the efforts of some Member States to improve their social policies. Just to give you an example: in Latvia the budget for 2018 foresees EUR 208 million for military expenses, yet only EUR 28 million for family allowances and children’s needs. This means that children in Latvia could get around EUR 45 more per day if the military expenses went to households. In this regard, I would suggest that the EU makes more of an effort in raising the efficiency of military spending, including optimisation of industrial sectors, and so on.

 
Avviż legali - Politika tal-privatezza