Hakemisto 
 Edellinen 
 Seuraava 
 Koko teksti 
Menettely : 2016/0149(COD)
Elinkaari istunnossa
Asiakirjan elinkaari : A8-0315/2017

Käsiteltäväksi jätetyt tekstit :

A8-0315/2017

Keskustelut :

PV 12/03/2018 - 17
CRE 12/03/2018 - 17

Äänestykset :

PV 13/03/2018 - 7.4
Äänestysselitykset

Hyväksytyt tekstit :

P8_TA(2018)0064

Sanatarkat istuntoselostukset
Tiistai 13. maaliskuuta 2018 - Strasbourg Lopullinen versio

8.2. Rajatylittävät pakettipalvelut (A8-0315/2017 - Lucy Anderson)
Puheenvuorot videotiedostoina
 

Προφορικές αιτιολογήσεις ψήφου

 
  
MPphoto
 

  Jiří Pospíšil (PPE). – Pane předsedající, já jsem podpořil tuto zprávu, protože jsem přesvědčen, že navazuje na zprávy a materiály, které se týkají digitálního trhu v Evropě. Pokud jsme před několika dny, fakticky týdny, přijali zprávu, která se týká on-line prodeje zboží na internetu, tak je dobré i řešit otázku, jak zboží, které se prodává on-line na internetu, doručit ke spotřebiteli. A právě tato zpráva řeší otázku, jak je možné doručit nakoupené zboží po Evropě, aniž by poskytovatelé těchto služeb zvyšovali tarify jenom proto, že se zboží prodává přes hranice členských států.

Já to považuji za velmi důležitý materiál, pokud vytváříme jednotný trh, pak je třeba bourat veškeré hranice uvnitř Evropské unie a jednou z těchto pomyslných hranic je i to, že poskytovatelé služeb účtují mnohem větší tarify ve chvíli, kdy se zboží prodává a převáží z jednoho členského státu do druhého. Proto je materiál dobrý a podpořil jsem ho.

 
  
MPphoto
 

  Stanislav Polčák (PPE). – Pane předsedající, já jsem rovněž podpořil tento návrh nařízení a chtěl bych ocenit roli estonského předsednictví při jeho prosazení. Pro mě je skutečně důležité, aby byly odstraňovány bariéry, které dokonce brání právě pravidlům jednotného vnitřního trhu. Tudíž zlepšení pravidel pro doručování přeshraničních balíčků je skutečně důležité, a byť nejsem příznivcem používání té nejtvrdší formy právní úpravy, to znamená formy nařízení, myslím si, že tady je zcela na místě.

Nepochybně toto opatření, to znamená nařízení, zlepší efektivnost a transparentnost při doručování balíčků, zlepší situaci spotřebitelů. Já chci upozornit na situaci především malých firem, které tuto službu velmi využívají a na mnohdy neférové praktiky právě doručovatelů, které jim komplikují jejich podnikání. Takže já tuto úpravu velmi vítám, a proto jsem ji podpořil.

 
Päivitetty viimeksi: 5. kesäkuuta 2018Oikeudellinen huomautus - Tietosuojakäytäntö