Hakemisto 
 Edellinen 
 Seuraava 
 Koko teksti 
Menettely : 2017/2012(INI)
Elinkaari istunnossa
Asiakirjan elinkaari : A8-0167/2018

Käsiteltäväksi jätetyt tekstit :

A8-0167/2018

Keskustelut :

PV 30/05/2018 - 27
CRE 30/05/2018 - 27

Äänestykset :

PV 31/05/2018 - 7.9
Äänestysselitykset

Hyväksytyt tekstit :

P8_TA(2018)0239

Puheenvuorot
Torstai 31. toukokuuta 2018 - Strasbourg Lopullinen versio

8.5. Sukupuolten tasa-arvo ja naisten vaikutusvalta: tyttöjen ja naisten elämän muuttaminen EU:n ulkosuhteiden avulla 2016–2020 (A8-0167/2018 - Linda McAvan, Dubravka Šuica)
Puheenvuorot videotiedostoina
 

Oral explanations of vote

 
  
MPphoto
 

  Urszula Krupa (ECR). – Pani Przewodnicząca! Głosowałem przeciwko sprawozdaniu w sprawie wspólnego dokumentu roboczego służb pod tytułem „Równość płci i wzmocnienie pozycji kobiet: odmiana losu dziewcząt i kobiet w kontekście stosunków zewnętrznych UE w latach 2016–2020”, mimo że miało ono mieć na celu równość płci i wzmocnienie pozycji kobiet poprzez zapewnienie integralności psychofizycznej, promując gospodarkę, prawa socjalne, a także wzmacniając ich upodmiotowienie.

W dokumencie najbardziej dostrzegalnymi problemami są: edukowanie na temat zdrowia reprodukcyjnego i seksualnego, które w różnych aspektach powtarza się dwadzieścia dwa razy, odniesienie do aborcji i zabijania dziecka poczętego – dwanaście razy, a przemoc i wykorzystanie seksualne – dwadzieścia razy. Ponadto czytamy o zapobieganiu chorobom przenoszonym drogą płciową i wypełnianiu luki finansowej powstałej z powodu zaprzestania finansowania aborcji przez rząd USA.

Nasuwa się pytanie, czy zapewnienie integralności cielesnej i psychicznej kobiet i dziewcząt oraz równouprawnienie skutkujące odmianą ich losu nie powinny uwzględniać innych ważnych dla życia i zdrowia oraz rozwoju potrzeb?

 
  
MPphoto
 

  Dobromir Sośnierz (NI). – Pani Przewodnicząca! Głosowałem przeciwko, ponieważ jest niedorzecznością, że Parlament Europejski rości sobie prawo do nawracania całego świata i zarażania go swoim seksizmem. To, że tutaj Państwo chcecie dzielić uprawnienia ludzi według płci, to jest jeden problem, a to, że chcecie zarażać cały świat tą ideologią – to narażacie się po prostu na śmieszność. Unia Europejska zachowuje się jak świadkowie Jehowy. Wchodzi komuś do domu i chce go przemeblowywać według swoich upodobań. Jest to niedopuszczalne i tak naprawdę śmieszne, ponieważ nikt nie będzie chciał robić interesów z państwem, które wtrąca się w wewnętrzne sprawy każdego, z kim próbuje ten interes zrobić.

 
Päivitetty viimeksi: 18. syyskuuta 2018Oikeudellinen huomautus - Tietosuojakäytäntö