Index 
 Föregående 
 Nästa 
 All text 
Förfarande : 2017/2282(INI)
Dokumentgång i plenum
Dokumentgång : A8-0320/2018

Ingivna texter :

A8-0320/2018

Debatter :

PV 13/11/2018 - 11
CRE 13/11/2018 - 11

Omröstningar :

PV 14/11/2018 - 14.9
CRE 14/11/2018 - 14.9
Röstförklaringar

Antagna texter :

P8_TA(2018)0457

Fullständigt förhandlingsreferat
Onsdagen den 14 november 2018 - Strasbourg Reviderad upplaga

15.6. Genomförandet av EU:s associeringsavtal med Georgien (A8-0320/2018 - Andrejs Mamikins)
Anföranden på video
 

Oral explanations of vote

 
  
MPphoto
 

  Petras Auštrevičius (ALDE). – Mr President, I’m very glad the Georgian Government continues to demonstrate political will and determination to further advance the reforms within the scope of the Association Agreement. I also welcome the wide—ranging support of the Georgian people for the country’s pro—European choice, as well as the long—standing cross—party accord for this strategic policy goal.

While undergoing economic and social reforms, Georgia equally – as other countries with European inspirations – needs to stay firmly focused on the implementation of its political obligations too. Full respect of core democratic principles and fundamental freedoms is the country’s essential commitment within the Association Agreement and needs to remain an absolute priority for this and other Georgian governments for years to come.

 
  
MPphoto
 

  Jiří Pospíšil (PPE). – Pane předsedající, já jsem s radostí podpořil tuto zprávu. Pro mě jako pro poslance z České republiky, tedy ze země, která bohužel měla zkušenosti se sovětskou okupací v době komunismu, je pozitivní číst, že bývalá země Sovětského svazu Gruzie je dnes aktivním partnerem Evropské unie, že usiluje o vstup do Evropské unie a že provádí reformy, které jsou součástí dnešního partnerství, dnešního vztahu.

Je velmi pozitivní, že v této oblasti je dneska Gruzie hlavním lídrem spolupráce mezi Evropskou unií a tamním regionem, a jsem velmi rád, že jsme přijali tuto pochvalnou zprávu, a doufám, že ta zpráva povede k tomu, že dále posílíme chuť gruzínské vlády vypracovat strategii pro členství v Evropské unii a i posílíme chuť gruzínského lidu, aby se tato země stala členem Evropské unie.

 
  
MPphoto
 

  Jan Zahradil (ECR). – Pane předsedající, Gruzie je velmi důležitá strategicky i geopoliticky. Moje politická rodina má na gruzínské politické scéně své přátele, dokonce i v současné gruzínské vládě máme partnery a myslíme si, že Evropská unie by měla věnovat Gruzii patřičnou pozornost, mimo jiné i proto, že tato země se před časem stala jakýmsi modelovým příkladem pro ruský tlak a je dobré tu situaci dále bedlivě sledovat a monitorovat. Proto je dobře, že sledujeme implementaci asociační dohody, proto je dobře, že jsou tady zaznamenány pokroky. Když se podíváme na tu cestu, kterou Gruzie prošla od doby rozpadu Sovětského svazu, tak je to skutečně obdivuhodné, čeho tato země docílila. Podporu Evropské unie a nás všech si rozhodně do budoucna dále zaslouží.

 
Senaste uppdatering: 8 april 2019Rättsligt meddelande - Integritetspolicy