Index 
 Anterior 
 Seguinte 
 Texto integral 
Processo : 2018/2166(DEC)
Ciclo de vida em sessão
Ciclo relativo ao documento : A8-0110/2019

Textos apresentados :

A8-0110/2019

Debates :

PV 26/03/2019 - 12
CRE 26/03/2019 - 12

Votação :

PV 26/03/2019 - 13.1
Declarações de voto

Textos aprovados :

P8_TA(2019)0242

Debates
Quarta-feira, 27 de Março de 2019 - Estrasburgo Edição revista

11.1. Quitação 2017: Orçamento geral da UE - Comissão Europeia e agências de execução (A8-0110/2019 - Inés Ayala Sender)
Vídeo das intervenções
 

Dichiarazioni di voto orali

 
  
MPphoto
 

  Jiří Pospíšil (PPE). – Pane předsedající, já jsem podpořil tuto zprávu, toto absolutorium Evropské komise. Chci dodat, že mě jako poslance za Českou republiku mrzí, že v této zprávě musel být dán tak velký prostor kauzám pana premiéra Babiše. Potvrzuje to, že český premiér bohužel má závažné kauzy a je ve střetu zájmů, co se týče peněz, které čerpá z Evropské unie pro firmy, které dříve vlastnil a nyní je umístil do svěřeneckého fondu. Budu velmi rád, když Komise vyslyší jasná ustanovení této zprávy a když dokončí prověřování střetu premiéra Babiše ve věci čerpání evropských peněz, aby tedy bylo zřejmé a jasné, nakolik premiér Babiš porušuje či neporušuje evropské právo. Je to natolik závažné, že pět bodů této zprávy se věnuje jeho podnikání, střetu zájmů a jeho osobě.

 
  
MPphoto
 

  Daniel Hannan (ECR). – Mr President, it’s always about the money, isn’t it? The European Union has become a very good mechanism for taking wealth from the general population and redistributing it to people who are lucky enough – directly or indirectly – to be part of the system. To be fair, it isn’t unique in that regard; every system of government has that aspect to it. But what is unique is the way in which, by extending the difference between the people contributing and the people spending, it maximises the inefficiency that comes from a remote government. The fundamental role of any legislature is to hold the executive to account, but that dynamic doesn’t apply in this assembly, because for the sake of greater European integration this Parliament ends up always lining up with the Commission against the taxpayer in the cause of greater and greater integration. That has been the problem from the beginning.

 
Última actualização: 28 de Junho de 2019Dados pessoais - Política de privacidade