Indiċi 
 Preċedenti 
 Li jmiss 
 Test sħiħ 
Proċedura : 2019/2828(RSP)
Ċiklu ta' ħajja waqt sessjoni
Ċiklu relatat mad-dokument : B9-0105/2019

Testi mressqa :

B9-0105/2019

Dibattiti :

Votazzjonijiet :

PV 10/10/2019 - 8.8
Spjegazzjoni tal-votazzjoni

Testi adottati :

P9_TA(2019)0029

Dibattiti
Il-Ħamis, 10 ta' Ottubru 2019 - Brussell Edizzjoni riveduta

9.2. Oġġezzjoni skont l-Artikolu 112: sojja ġenetikament modifikata A2704-12 (ACS-GMØØ5-3) (B9-0105/2019)
Vidjow tat-taħditiet
 

Oral explanations of vote

 
  
MPphoto
 

  Mazaly Aguilar (ECR). – Señora presidenta. Yo voto en contra de las tres objeciones de hoy relativas a la autorización de organismos genéticamente modificados por varios motivos.

Las sistemáticas objeciones presentadas hasta la fecha no se basan en temas técnicos sino en prejuicios o aspectos emocionales, que omiten los requisitos establecidos en las reglas de procedimiento para su presentación. La evaluación del riesgo de la EFSA ha concluido en el análisis de esos productos que son tan seguros como los productos convencionales.

Existe un consenso científico a ese respecto.

La Comisión tiene la obligación de implementar la legislación existente, y este Parlamento no puede apoyar objeciones sin base científica.

 
  
MPphoto
 

  Stanislav Polčák (PPE). – Paní předsedající, já jsem v té předchozí odpovědi poskytl své stanovisko právě ke geneticky modifikovaným organismům, potravinám.

Podle mého názoru pravidla, která máme v evropském prostoru, fungují, jsou přísná, jsou vědecky podložená. I z tohoto důvodu jsem hlasoval proti této námitce ve věci sóji. To, co ovšem myslím, že stojí za úvahu, je otázka související právě s tím, jak jsou pěstovány tyto produkty v některých třetích státech, např. míním konkrétně Brazílii, kde právě spotřeba a hlad po těchto potravinách v evropském prostoru nutí do jisté míry tamější zemědělce vypalovat les a my to potom samozřejmě v evropském prostoru kritizujeme.

Já osobně bych chtěl podporovat takovou politiku, která udrží jak otázku geneticky modifikovaných potravin v rozumných mezích, tak samozřejmě i udržitelnost lesnictví a zemědělství celosvětově. Proto bychom měli v této věci postupovat velmi obezřetně.

 
Aġġornata l-aħħar: 28 ta' Jannar 2020Avviż legali - Politika tal-privatezza