Index 
 Înapoi 
 Înainte 
 Text integral 
Procedură : 2019/2828(RSP)
Stadiile documentului în şedinţă
Stadii ale documentului : B9-0105/2019

Texte depuse :

B9-0105/2019

Dezbateri :

Voturi :

PV 10/10/2019 - 8.8
Explicaţii privind voturile

Texte adoptate :

P9_TA(2019)0029

Dezbateri
Joi, 10 octombrie 2019 - Bruxelles Ediţie revizuită

9.2. Obiecție în temeiul articolului 112 din Regulamentul de procedură: soia modificată genetic A2704-12 (ACS-GMØØ5-3) (B9-0105/2019)
Înregistrare video a intervenţiilor
 

Oral explanations of vote

 
  
MPphoto
 

  Mazaly Aguilar (ECR). – Señora presidenta. Yo voto en contra de las tres objeciones de hoy relativas a la autorización de organismos genéticamente modificados por varios motivos.

Las sistemáticas objeciones presentadas hasta la fecha no se basan en temas técnicos sino en prejuicios o aspectos emocionales, que omiten los requisitos establecidos en las reglas de procedimiento para su presentación. La evaluación del riesgo de la EFSA ha concluido en el análisis de esos productos que son tan seguros como los productos convencionales.

Existe un consenso científico a ese respecto.

La Comisión tiene la obligación de implementar la legislación existente, y este Parlamento no puede apoyar objeciones sin base científica.

 
  
MPphoto
 

  Stanislav Polčák (PPE). – Paní předsedající, já jsem v té předchozí odpovědi poskytl své stanovisko právě ke geneticky modifikovaným organismům, potravinám.

Podle mého názoru pravidla, která máme v evropském prostoru, fungují, jsou přísná, jsou vědecky podložená. I z tohoto důvodu jsem hlasoval proti této námitce ve věci sóji. To, co ovšem myslím, že stojí za úvahu, je otázka související právě s tím, jak jsou pěstovány tyto produkty v některých třetích státech, např. míním konkrétně Brazílii, kde právě spotřeba a hlad po těchto potravinách v evropském prostoru nutí do jisté míry tamější zemědělce vypalovat les a my to potom samozřejmě v evropském prostoru kritizujeme.

Já osobně bych chtěl podporovat takovou politiku, která udrží jak otázku geneticky modifikovaných potravin v rozumných mezích, tak samozřejmě i udržitelnost lesnictví a zemědělství celosvětově. Proto bychom měli v této věci postupovat velmi obezřetně.

 
Ultima actualizare: 28 ianuarie 2020Aviz juridic - Politica de confidențialitate