Indice 
 Precedente 
 Seguente 
 Testo integrale 
Procedura : 2018/0330B(COD)
Ciclo di vita in Aula
Ciclo del documento : A9-0022/2019

Testi presentati :

A9-0022/2019

Discussioni :

PV 12/02/2020 - 20
CRE 12/02/2020 - 20

Votazioni :

PV 13/02/2020 - 7.3
Dichiarazioni di voto

Testi approvati :

P9_TA(2020)0038

Discussioni
XML 9k
Giovedì 13 febbraio 2020 - Strasburgo Edizione rivista

8.1. Sistema relativo ai documenti falsi e autentici online (FADO) (A9-0022/2019 - Roberta Metsola)
Video degli interventi
 

Oral explanations of vote

 
  
MPphoto
 

  Bogdan Rzońca (ECR). – Panie Przewodniczący! Z dużym zadowoleniem przyjmuję informację o tym, że Frontex będzie miał kolejny instrument walki z oszustami. Oszustwa w obszarze dokumentów są jednymi z najbardziej opłacalnych dla przestępców. Chciałbym zaznaczyć, że biedni ludzie nie korzystają z tego typu możliwości. Robią to ludzie za pieniądze, którzy po prostu zarabiają na oszustwach.

To jest bardzo niebezpieczne dla całej Unii Europejskiej, dla całego świata, a przestępcy, którzy doprowadzają do takich sytuacji, że umożliwiają posługiwanie się fałszywymi dokumentami przestępcom albo osobom, które po prostu mają coś do ukrycia, które funkcjonują niezgodnie z prawem, naruszają europejski, światowy i lokalny porządek publiczny. To jest bardzo dobra rezolucja, bardzo dobry instrument. I cieszę się, że Frontex będzie mógł bardziej wnikliwie analizować wszystkie sytuacje przestępcze w obszarze Unii Europejskiej.

 
  
MPphoto
 

  Joachim Stanisław Brudziński (ECR). – Panie Przewodniczący! Oczywiście głosowałem za rozwiązaniami, które pozwolą walczyć z przestępcami, z przestępstwami związanymi z nielegalnymi dokumentami. Dzisiaj straż przybrzeżna, służby poszczególnych państw narodowych, aby móc skutecznie walczyć z tego rodzaju przestępczością, muszą współpracować. Tutaj należy powiedzieć bardzo wyraźnie, że zarówno Frontex, jak i służby poszczególnych państw odpowiedzialnych za bezpieczeństwo dokumentów online muszą być krok przed przestępcami.

W związku z powyższym należy zwrócić się z apelem, z żądaniem wręcz, do Komisji, aby to rozporządzenie było procedowane jak najszybciej, aby dać instrumenty odpowiednim państwom, odpowiednim służbom.

 
Ultimo aggiornamento: 2 giugno 2020Note legali - Informativa sulla privacy