Indeks 
 Prethodno 
 Sljedeće 
 Cjeloviti tekst 
Doslovno izvješće
XML 6k
Utorak, 20. listopada 2020. - Bruxelles Revidirano izdanje

4. Prvi krug glasovanja
Videozapis govora
Zapisnik
MPphoto
 

  Presidente. – Antes de continuarmos os debates, passamos ao primeiro período de votação de hoje.

Votaremos então os dossiês conforme indicado na ordem do dia e, antes de começarmos, o relator Tomáš Zdechovský pediu para usar da palavra antes do período de votação relativo aos seus relatórios de quitação de 2018.

 
  
MPphoto
 

  Tomáš Zdechovský (PPE). – Pane předsedající, já bych chtěl říct, že z Lisabonské smlouvy vyplývá jedna důležitá role Evropského parlamentu, a to je kontrolovat rozpočet Evropské unie. A my se nemůžeme smířit s tím, že jsou orgány Evropské unie, které rozpočet Evropské unie berou jako dárek, jako něco, co jim přichází každý rok, a které se domnívají, že se můžou chovat tak, jak se chovají.

Tento rok jsme se s Výborem pro rozpočtovou kontrolu rozhodli usnést jednoznačně na tom, že nepodporujeme discharge dvěma orgánům. Jedním je už tradičně Evropská rada a Rada, kde se bohužel nepodařilo najít přes obrovskou snahu konsenzus na tom, jakým způsobem má procedura účetní uzávěrky probíhat.

Druhým orgánem je Evropský hospodářský a sociální výbor, který jednoznačně při komunikaci s námi při svých různých pochybeních nebyl schopen odpovědět na naše otázky a nebyl schopen udělat taková opatření, která by nám dávala důvěru v to, že tento orgán je schopen správně ochránit zájmy evropských občanů.

Dámy a pánové, to je i ten důvod, proč jsem si dnes vzal slovo. Je potřeba vyslat jednoznačný signál, že nebudeme tolerovat v Evropském parlamentu ani v evropských orgánech nikoho, kdo se nechová řádně k evropským prostředkům, a já vás prosím o to, abyste jednoznačně svým hlasováním dali podporu našemu návrhu.

Děkuju, přeju hezký den, veselou mysl a hlavně vám všem přeju zdraví!

 
  
MPphoto
 

  Presidente. – O período de votação decorrerá das 9h15 às 10h30.

A votação é feita segundo o mesmo procedimento utilizado anteriormente.

Todas as votações serão realizadas por votação nominal.

Declaro aberto o período de votação. Podem votar até às 10h30.

Os resultados deste primeiro período de votação serão comunicados às 13 horas.

Passamos agora aos debates previstos na ordem do dia e segue-se o debate conjunto sobre a Política Agrícola Comum.

 
Posljednje ažuriranje: 14. travnja 2021.Pravna obavijest - Politika zaštite privatnosti