Antwoord van vicevoorzitter Mogherini namens de Commissie
4.8.2016
1. De kaart is aangepast overeenkomstig de praktijk en de normen van de Verenigde Naties alsook het internationaal recht. Zoals in de voetnoot wordt vermeld, impliceren de aangegeven grenzen en de gebruike namen en aanduidingen op de kaart geen officiële erkenning of aanvaarding door de EU[1].
2. De EU ondersteunt de inspanningen van de secretaris-generaal van de VN om een billijke, duurzame en voor alle partijen aanvaardbare politieke oplossing te bereiken, waarbij de bevolking van de Westelijke Sahara zelf haar lot kan bepalen in het kader van een regeling overeenkomstig de beginselen en doelstellingen van het handvest van de VN.
3. Van de vier audits die door het directoraat-generaal Gezondheid en Voedselveiligheid — Dienst Audits en analyse inzake gezondheid en voedsel (het voormalige „Voedsel‐ en Veterinair Bureau”) in Marokko voor 2016 waren gepland, werden er drie uitgesteld. Er werd bevestigd dat in het kader van de audit die voor 2016 nog is gepland, audit 2016-8915, geen bezoek zal worden gebracht aan de Westelijke Sahara.
- [1] http://ec.europa.eu/food/fvo/audit_map/africa.cfm