Tagasi Europarli portaali

Choisissez la langue de votre document :

Parlamendi esitatud küsimused
PDF 94kWORD 20k
19. detsember 2017
E-007864-17
Kirjalikult vastatav küsimus E-007864-17
komisjonile
Kodukorra artikkel 130
Javier Nart (ALDE) , Carolina Punset (ALDE) , María Teresa Giménez Barbat (ALDE) , Beatriz Becerra Basterrechea (ALDE) , Anna Elżbieta Fotyga (ECR) , Hilde Vautmans (ALDE) , Mara Bizzotto (ENF) , Ivan Štefanec (PPE) , Eduard Kukan (PPE) , Francisco José Millán Mon (PPE) , Yana Toom (ALDE) , Monica Macovei (ECR)

 Teema:  Komisjoni asepresidendi ning liidu välisasjade ja julgeolekupoliitika kõrge esindaja keeldumine kohtumisest Sahharovi auhinna 2017. aasta laureaatidega
 Kirjalik vastus 

Venezuela opositsioon, kes on 2017. aasta Sahharovi auhinna laureaat, osales auhinnatseremoonial Strasbourgis 2017. aasta detsembri täiskogu istungjärgul.

Loomulikult võtsid neid vastu ja tervitasid mitme Euroopa institutsiooni esindajad, sealhulgas president Tajani ning eri fraktsioonide juhid.

Meile on teatavaks saanud, et asepresident ja kõrge esindaja keeldus nendega kohtumast ja saatis sellel kohtumisel enda asemel osalema oma kantseleiülema.

Oleme seisukohal, et see on vastuvõetamatu nii Euroopa Parlamendile, kes auhinda välja annab, kui ka Venezuela opositsioonile.

Kas komisjon on sellest tõsiasjast teadlik? Millise mulje jätab selline austuse puudus komisjoni meelest Euroopa institutsioonidest välismaailmale?

Keel, milles küsimus esitati: EN 
Õigusteave - Privaatsuspoliitika