• ET - eesti keel
  • EN - English
Parlamendi esitatud küsimus - E-006118/2020(ASW)Parlamendi esitatud küsimus
E-006118/2020(ASW)

Euroopa Komisjoni nimel vastas Thierry Breton

Väärinfot käsitleva tegevusjuhendi hindamisel[1] tõdes komisjon, et desinformatsioonikampaaniate võimendamiseks kasutatakse tihti mitmesuguseid manipuleerimisvõtteid, sealhulgas süvavõltsingut. Euroopa demokraatia tegevuskava[2] raames esitab komisjon suunised selle kohta, kuidas digiplatvormid ja muud sidusrühmad peaksid täiustama meetmeid, mida nad desinformatsiooniga võitlemiseks võtavad. Seejärel kutsub komisjon tegevusjuhendile allakirjutanuid üles tegevusjuhendit nende suuniste alusel tugevdama ja kehtestama kindlama raamistiku tugevdatud tegevusjuhendi järelevalveks.

Komisjoni ettepanekus digiteenuste akti[3] vastuvõtmiseks on esitatud uued ebaseaduslikust veebisisust teavitamise ja selle kõrvaldamise normid. Väga suurtel digiplatvormidel tuleb hinnata, kas on oht, et nende teenuseid kuritarvitatakse ebaseadusliku veebisisu levitamiseks ja et nende süsteeme manipuleeritakse automatiseeritud käitumisprotsesside kaudu, ning võtta meetmeid selle ohu maandamiseks.

Raamprogrammi „Horisont 2020” kaudu rahastab komisjon süvavõltsinguga võitlemiseks ette nähtud uuendusi[4]. Selliseid uuendusi toetatakse programmi „Euroopa horisont” kaudu ka edaspidi. 2020. aastal alustas tegevust ELi rahastatav Euroopa digitaalmeedia vaatluskeskus, mis pakub abivahendeid Euroopa sõltumatutele faktikontrollijatele ja desinformatsiooni uurivatele teadlastele.

Komisjon jälgib tähelepanelikult ka tehisintellekti kasutamist süvavõltsingute loomiseks ja kaalub, kas probleemi lahendamiseks on vaja konkreetseid proportsionaalseid meetmeid.

Lisaks kaasrahastab komisjon kõikjal Euroopas turvalisema interneti keskusi[5]. Need keskused korraldavad teadlikkuse suurendamise kampaaniaid, jagavad häid tavasid ja vahendeid ning annavad nõu, kuidas võidelda kahjuliku veebisisu, sealhulgas süvavõltsinguga. Samuti toetab komisjon seadusandlike ja toetusmeetmetega võitlust laste seksuaalse väärkohtlemise vastu, sealhulgas internetis[6].

Viimane päevakajastamine: 12. veebruar 2021
Õigusteave - Privaatsuspoliitika