Kinijos darbo stovyklos Tibete
15.12.2020
Klausimas, į kurį atsakoma raštu, E-006975/2020
Komisijos pirmininko pavaduotojui ir Sąjungos vyriausiajam įgaliotiniui užsienio reikalams ir saugumo politikai
Darbo tvarkos taisyklių 138 straipsnis
Mikuláš Peksa (Verts/ALE), Michaela Šojdrová (PPE), Patrick Breyer (Verts/ALE), Hannes Heide (S&D), Miriam Lexmann (PPE), Aušra Maldeikienė (PPE), Ivan Štefanec (PPE), Salima Yenbou (Verts/ALE), Francisco Guerreiro (Verts/ALE), Fabio Massimo Castaldo (NI)
Internuotų asmenų stovyklos Sindziango regione teisėtai sulaukė didelio ES dėmesio, o Parlamentas jau anksčiau ragino taikyti sankcijas už šį akivaizdų žmogaus teisių pažeidimą. Turime nepamiršti, kad tokie žiaurumai vykdomi prieš Tibeto tautą.
Pasak „Jamestown Foundation“ ataskaitos, į šias darbo stovyklas buvo perkelta daugiau kaip 500 000 tibetiečių, kad jie išmoktų „darbo drausmės, kinų kalbos ir etikos“. Tai rodo, kad nepaisoma žmogaus teisių ir tibetiečių religijos, politinės bei asmeninės laisvės. Atsižvelgiant į tai:
- 1.Ar Komisija rengia sankcijų režimą arba imasi kokių nors kitų konkrečių veiksmų prieš asmenis, atsakingus už Tibeto darbo stovyklas, įskaitant šių stovyklų architektą Chen Quanguo?
- 2.Ar ji atsižvelgs į šias Tibeto darbo stovyklas bendradarbiavimo derybose su Kinija, pavyzdžiui, derybose dėl ES ir Kinijos visapusiško susitarimo dėl investicijų?
- 3.Atsižvelgiant į paskutiniame ES ir Kinijos aukščiausiojo lygio susitikime Komisijos pirmininkės išsakytą viešą pareiškimą, kad pagrindinės žmogaus teisės yra nediskutuotinos, kaip šios stovyklos ir kiti žmogaus teisių pažeidimai Tibete bus nagrinėjami kitame ES ir Kinijos dialoge žmogaus teisių klausimais ir aukščiausiojo lygio susitikime?
Rėmėjai[1]
- [1] Šį klausimą parėmė kiti nei autoriai Parlamento nariai.: Clara Ponsatí Obiols (NI), Carles Puigdemont i Casamajó (NI), Antoni Comín i Oliveres (NI)