Parlamento klausimas - E-007022/2020Parlamento klausimas
E-007022/2020

Europos mokyklos

Klausimas, į kurį atsakoma raštu,  E-007022/2020
Komisijai
Darbo tvarkos taisyklių 138 straipsnis
Radka Maxová (Renew), Alexis Georgoulis (The Left), Chiara Gemma (NI), Marianne Vind (S&D), Kateřina Konečná (The Left), Milan Brglez (S&D), Josianne Cutajar (S&D), Ivan Štefanec (PPE), Chrysoula Zacharopoulou (Renew), Aušra Maldeikienė (PPE), Ádám Kósa (PPE), Atidzhe Alieva-Veli (Renew), José Gusmão (The Left), Marisa Matias (The Left), Isabel Carvalhais (S&D), Dragoș Pîslaru (Renew), Anne-Sophie Pelletier (The Left), Alex Agius Saliba (S&D), Tanja Fajon (S&D), Rosa Estaràs Ferragut (PPE), Pascal Durand (Renew), Jarosław Duda (PPE), Samira Rafaela (Renew), Katrin Langensiepen (Verts/ALE), Younous Omarjee (The Left), Eva Kaili (S&D), Stelios Kympouropoulos (PPE), Ibán García Del Blanco (S&D), Cindy Franssen (PPE), Benoît Lutgen (PPE), Estrella Durá Ferrandis (S&D), Mónica Silvana González (S&D), Alicia Homs Ginel (S&D), Maria Walsh (PPE)

2015 m. JT Neįgaliųjų teisių komitetas išreiškė susirūpinimą dėl to, kad Europos mokyklos nedarė būtinų pakeitimų dėl neįgalių vaikų, kad jie galėtų naudotis įtraukiu švietimu, ir kad tai yra nesuderinama su neatmetimo sąlyga[1]. 2016 m. sausio 26 d. šį klausimą iškėlė ir ES ombudsmenė[2].

Bendrame Europos neįgaliųjų forumo ir organizacijos „Human Rights Watch“ ataskaitoje[3] buvo pažymėta, kad ES institucijos iš dalies kompensuoja savo darbuotojams neįgalių vaikų mokymosi privačiose mokyklose išlaidas. Komisijos atveju, užuot investavus į neįgalių vaikų įtraukimą į Europos mokyklas, šis kompensavimas padidintas nuo 80 iki 100 proc.

Atnaujinta: 2021 m. sausio 11 d.
Teisinė informacija - Privatumo politika