Parlamentiniai klausimai
PDF 53kWORD 11k
2021 m. gegužės 25 d.
E-002777/2021
Klausimas, į kurį atsakoma raštu,  E-002777/2021
Komisijos pirmininko pavaduotojui ir Sąjungos vyriausiajam įgaliotiniui užsienio reikalams ir saugumo politikai
Darbo tvarkos taisyklių 138 straipsnis
Dragoş Tudorache (Renew), Alin Mituța (Renew), Vlad-Marius Botoş (Renew), Olivier Chastel (Renew), Dragoș Pîslaru (Renew), Markéta Gregorová (Verts/ALE), Maria Grapini (S&D), Eugen Tomac (PPE), Nathalie Loiseau (Renew), Cyrus Engerer (S&D), Sara Skyttedal (PPE), Klemen Grošelj (Renew), Andrus Ansip (Renew), Ivars Ijabs (Renew), Nils Torvalds (Renew), István Ujhelyi (S&D), Carmen Avram (S&D), Martin Hojsík (Renew), Aušra Maldeikienė (PPE), Ilhan Kyuchyuk (Renew), Laurence Farreng (Renew), Morten Løkkegaard (Renew), Lucia Ďuriš Nicholsonová (Renew), Karen Melchior (Renew), Tineke Strik (Verts/ALE), Radka Maxová (S&D), Nicola Beer (Renew), Vlad Gheorghe (Renew), Róża Thun und Hohenstein (PPE), Angel Dzhambazki (ECR), Andrey Slabakov (ECR), Franc Bogovič (PPE), Attila Ara-Kovács (S&D), Samira Rafaela (Renew), Anna Júlia Donáth (Renew), Nicolae Ştefănuță (Renew), Roberts Zīle (ECR), Jan-Christoph Oetjen (Renew), Gheorghe Falcă (PPE), Pernille Weiss (PPE), Rasa Juknevičienė (PPE), Michal Šimečka (Renew), Mauri Pekkarinen (Renew), Bronis Ropė (Verts/ALE), Mario Furore (NI), Frédérique Ries (Renew), Fabienne Keller (Renew), Hannah Neumann (Verts/ALE), Ivan Štefanec (PPE), Maite Pagazaurtundúa (Renew), Linea Søgaard-Lidell (Renew), Ramona Strugariu (Renew), Adrián Vázquez Lázara (Renew), Niels Fuglsang (S&D), Stelios Kympouropoulos (PPE)
 Atsakymas raštu 
 Tema: Baltarusijos valstybės remiamas oro piratavimas ir terorizmas

Europa negali ramiai stebėti, kaip diktatorius užsiima valstybės remiamu oro priratavimu ir terorizmu. Baltarusijos diktatoriaus A. Lukašenkos įvykdytas keleivinio lėktuvo nukreipimas yra išpuolis ir prieš Baltarusijos, ir prieš Europos piliečius. Atsižvelgdami į šiuos šokiruojančius įvykius, norėtume išgirsti aiškią, atvirą ir tvirtą Komisijos pirmininko pavaduotojo ir Sąjungos vyriausiojo įgaliotinio užsienio reikalams ir saugumo politikai poziciją, kokių priemonių jis ketina imtis, kad būtų apginti ES interesai ir vertybės.

1. Kokias sankcijas, neapsiribodamas vien retorika, vyriausiasis įgaliotinis ir pirmininko pavaduotojas ketina taikyti diktatoriui? Kalbant konkrečiai, ar jis imsis veiksmų, kad A. Lukašenkai ir jo bendrininkams būtų nedelsiant pritaikytos koordinuotos sankcijos? Ar jis imsis veiksmų, kad būtų sustabdytas visas Europos oro eismas virš Baltarusijos ir į šią šalį?

2. Kokių konkrečių veiksmų ketina imtis vyriausiasis įgaliotinis ir pirmininko pavaduotojas, kad būtų nedelsiant užtikrintas Ramano Protasevičiaus, jo draugės ir kitų asmenų, sulaikytų per šį terorizmo aktą, išlaisvinimas? Kokia būtų jo žinia visiems Europos keliautojams, kurie tikisi, kad ES užtikrins jų apsaugą ir saugumą jiems keliaujant?

3. Šis aktas nebūtų galėjęs būti įgyvendintas be pagrindinio A. Lukašenkos sąjungininko Vladimiro Putino tylaus sutikimo ar net padrąsinimo. Kaip tai atsispindės vyriausiojo įgaliotinio ir pirmininko pavaduotojo pozicijoje Kremliaus režimo atžvilgiu?

Klausimo originalo kalba: EN
Atnaujinta: 2021 m. birželio 14 d.Teisinė informacija - Privatumo politika