Parlamento klausimas - E-004836/2021(ASW)Parlamento klausimas
E-004836/2021(ASW)

Pirmininko pavaduotojos D. Šuicos atsakymas Europos Komisijos vardu

Su Žaliąja knyga dėl senėjimo susijusi veikla ir konsultacijos dėl šio dokumento vykdomos keliomis kryptimis. Šiuo metu Komisija nesvarsto galimybės pateikti baltąją knygą dėl senėjimo ar atskirą strategiją dėl skirtingo amžiaus asmenų lygybės. Vietoj to, Komisija siekia į visas atitinkamas ES politikos sritis, teisės aktus ir finansavimo programas integruoti su demografija ir lygybe susijusius aspektus, be kita ko, susijusius su diskriminacija dėl amžiaus.

Visur, kur yra taikoma Tarybos direktyva 2000/78/EB, nustatanti vienodo požiūrio užimtumo ir profesinėje srityje bendruosius pagrindus, diskriminacija dėl amžiaus yra veiksmingai draudžiama. Tokias priemones papildo Europos socialinių teisių ramstis[1], apimantis lygių galimybių, profesinio ir asmeninio gyvenimo pusiausvyros, senatvės pajamų ir pensijų, sveikatos priežiūros ir ilgalaikės priežiūros, taip pat galimybės naudotis pagrindinėmis paslaugomis principus. Jo veiksmų plane[2] numatyti keli tolesni lygybės sąjungos rėmimo veiksmai.

Vykdydama į Europos socialinių teisių ramsčio įgyvendinimo veiksmų planą ir remdamasi Žaliąja knyga dėl senėjimo[3], 2022 m. Komisija pateiks Europos priežiūros strategiją, kurioje bus aptarti ir neformaliųjų slaugytojų, ir priežiūros gavėjų klausimai, pradedant vaikų priežiūra ir baigiant ilgalaike priežiūra. Be to, Europos prieinamumo aktu[4] siekiama užtikrinti, kad skaitmenizacija būtų įtraukus procesas ir plėstų galimybes naudotis paslaugomis.

Atnaujinta: 2022 m. sausio 12 d.
Teisinė informacija - Privatumo politika