Arupärimised
PDF 104kWORD 17k
6. veebruar 2017
G-000002/2017

Põhjalikum kirjalikult vastatav arupärimine koos aruteluga G-000002/2017

komisjonile

Kodukorra artikkel 130b

Piernicola Pedicini, Rolandas Paksas, Ignazio Corrao, Eleonora Evi, Isabella Adinolfi, Fabio Massimo Castaldo, Dario Tamburrano, Daniela Aiuto, Rosa D'Amato, David Borrelli, Marco Zullo, Laura Ferrara, Tiziana Beghin, Laura Agea, Marco Valli

fraktsiooni EFDD nimel


  Teema:  Nn Põleva Maa ja sealsete elanike traagiline olukord

Põlev Maa on suur piirkond Itaalias Campania maakonnas, kus on enam kui 2000 ülimalt saastatud prügiladestuskohta. Kohaliku maffia (Camorra) korraldatud ohtlike jäätmete ebaseadusliku ladestamise tõttu tekivad seal iseeneslikult äärmiselt mürgised põlengud, mis põhjustavad 2,5 miljoni kohaliku elaniku seas sageli surmavat vähki.

Mürgiste põlengute all kannatavasse piirkonda kuulub Napoli ja Caserta provintsides 57 kommuuni. Keegi ei tea, kui palju mürgiseid jäätmeid sinna on aastate jooksul ladestatud ja kuhu täpselt.

Saaste tulemusena on suremus suurenenud ja vähki haigestumine märkimisväärselt sagenenud (vt Istituto Superiore di Sanità avalikke aruandeid[1]).

32 kommuunis Napoli provintsis ületab suremus piirkonna keskmist 10% (mehed) ja 13% (naised) ning 23 kommuunis Caserta provintsis on need näitajad vastavalt 4% ja 6%. Napoli provintsi vähiregistri andmetel esineb tavapärasest rohkem kesknärvisüsteemikasvajaid esimesel eluaastal (+128%) ja lastel vanuses 0–14 (+42%).

Kas komisjon on Põleva Maa traagilisest olukorrast teadlik?

Milliste poliitiliste vahenditega saaks olukorda parandada ja ohtlike jäätmete ladestamise lõpetada?

 

[1]   http://www.iss.it/binary/pres/cont/Terra_dei_Fuochi_AGGIORNAMENTO_SENTIERI.pdf

Keel, milles küsimus esitati: EN
Õigusteave - Privaatsuspoliitika