Interpelacje
PDF 191kWORD 17k
26 kwietnia 2018
G-000004/2018

Interpelacja dotycząca kwestii pierwszorzędnych wymagających odpowiedzi na piśmie i debaty G-000004/2018

do Komisji

art. 130b Regulaminu PE

Jörg Meuthen

w imieniu grupy EFDD


  Przedmiot:  Obchody Międzynarodowego Dnia Rodziny (15 maja)

 Odpowiedź na posiedzeniu plenarnym 

W rezolucji nr A/RES/47/237 Zgromadzenie Ogólne ONZ ogłosiło 15 maja oenzetowskim Międzynarodowym Dniem Rodziny. Decyzja ta pokazuje wagę, jaką dla społeczności międzynarodowej ma rodzina. W czasie dorocznych obchodów Międzynarodowego Dnia Rodziny w 2018 r. pod hasłem „Rodzina a społeczeństwa integracyjne” przeanalizowana zostanie rola rodziny w osiąganiu celu zrównoważonego rozwoju nr 16 („wspieranie pokojowych i integracyjnych społeczeństw na rzecz rozwoju zrównoważonego”). Międzynarodowy Dzień Rodziny ma oficjalny symbol, który można umieścić na fladze.

1.  Jakie jest stanowisko Komisji w organizacjach międzynarodowych w odniesieniu do kwestii rodzinnych oraz jakie wydarzenia przygotowuje Komisja w związku z tegorocznymi obchodami?

2.  Które organizacje pozarządowe są partnerami Komisji w opracowywaniu, określaniu, propagowaniu i wdrażaniu jej polityki rodzinnej?

3.  Wybranym przez ONZ oficjalnym symbolem Międzynarodowego Dnia Rodziny jest zielone koło z wpisanym w nie czerwonym wzorem, przedstawiającym w uproszczonej formie serce i dom. Oznacza to, że rodzina jest podstawową komórką społeczeństwa i zapewnia stabilny dom dający wsparcie osobom w każdym wieku. Czy w dniu 15 maja Komisja umieści oficjalny baner oenzetowskiego Międzynarodowego Dnia Rodziny na wszystkich swoich budynkach?

Oryginalny język pytania: EN
Ostatnia aktualizacja: 23 lipca 2018Informacja prawna - Polityka ochrony prywatności