Klausimai
PDF 184kWORD 16k
2018 m. birželio 8 d.
G-000006/2018

Platesnės apimties klausimas, į kurį atsakoma raštu ir dėl kurio diskutuojama, Nr. G-000006/2018

Komisijai

Darbo tvarkos taisyklių 130b straipsnis

Ivan Jakovčić

ALDE frakcijos vardu


  Tema:              Europos dienos pripažinimas valstybine švente, kuria būtų skatinamos ES vertybės

Gegužės 9 d. – Europos diena, kurią minima 1950 m. gegužės 9 d. Prancūzijos užsienio reikalų ministro Robert‘o Schuman‘o paskelta deklaracija ir kuri tradiciškai laikoma dabartinės Europos Sąjungos kūrimo pradžios data. Viena vertus, ši diena yra puiki proga pabrėžti, kad ES grindžiama teisinės valstybės ir demokratijos principais, ir priminti, kaip jais prisidedama prie žmonių gyvenimo gerinimo. Kita vertus, Europos diena suteikia galimybę sustiprinti piliečių tarpusavio ryšius, įveikti didėjantį atotrūkį tarp Europos institucijų ir piliečių ir kovoti su prieš ES nukreiptomis nuotaikomis kai kuriose ES šalyse. Atsižvelgdamas į tai, klausia:

1.              Ar Komisija skatina valstybes nares pripažinti Europos dieną valstybine švente, ir, jei taip, kokiu būdu?

2.              Ar galėtų Komisija nurodyti, kokios priemonės jau patvirtintos, kad būtų galima dalytis bendromis vertybėmis tarp ES piliečių ir Europos institucijų, siekiant užtikrinti, kad gegužės 9 d. būtų ne tik Europos integracijos pradžios paskelbimo paminėjimas, bet ir suteiktų galimybę apmąstyti didžiausius iššūkius, pavyzdžiui, susijusius su migracija, saugumu ir ekonomika?

3.              Ar šiuo metu Komisija imasi kokių nors priemonių, siekdama skatinti Europos dieną kaip progą pripažinti ES piliečių vertybes?

Klausimo originalo kalba: EN
Atnaujinta: 2018 m. liepos 24 d.Teisinis pranešimas - Privatumo politika