Parlementaire vraag - O-0096/2006Parlementaire vraag
O-0096/2006

Definitieve resultaten van het anti-dumpingonderzoek in verband met schoenen uit China en Vietnam

MONDELINGE VRAAG MET DEBAT O-0096/06
ingediend overeenkomstig artikel 108 van het Reglement
van Enrique Barón Crespo, namens de Commissie internationale handel
aan de Commissie

Stadium plenaire behandeling
Documentencyclus :  
O-0096/2006
Ingediende teksten :
O-0096/2006 (B6-0432/2006)
Stemmingen :
Aangenomen teksten :

Op 30 augustus 2006 heeft de Commissie goedkeuring gehecht aan een voorstel voor definitieve anti‑dumpingrechten op bepaalde leren schoenen uit China en Vietnam. De Commissie stelt voor bepaalde leren schoenen rechten voor van 16,5% voor herkomst China en van 10% voor herkomst Vietnam.

 

Dit voorstel verschilt aanzienlijk van het voorlopige voorstel dat in juli 2006 was gepresenteerd. Het eerste voorstel, dat door de overgrote meerderheid van de lidstaten werd verworpen, was gericht op het (voor het eerst) in een anti-dumpingverordening opnemen van een systeem van uitgestelde rechten op basis van tariefquota.

 

Kan de Commissie aangeven wat de belangrijkste conclusies van dit anti-dumpingonderzoek zijn, alsook een rechtvaardiging geven van de maatregelen die worden voorgesteld?

 

In hoeverre is er in dit schoenendossier een nieuw beleid en nieuwe methodologische benaderingen gevolgd in vergelijking met de traditionele praktijk? Hoe waarschijnlijk is het dat dergelijke nieuwe benaderingen ook bij toekomstige dossiers zullen worden gevolgd?

 

 

Ingediend: 13.09.2006

Doorgezonden: 15.09.2006

Uiterste datum beantwoording: 22.09.2006