Pakartotinės derybos dėl Viešųjų pirkimų susitarimo (VPS)
22.11.2006
KLAUSIMAS ŽODŽIU SU DEBATAIS O-0128/06
pagal 108 Darbo tvarkos taisyklių straipsnį
pateikė Daniel Varela Suanzes-Carpegna Tarptautinės prekybos komiteto vardu
Komisijai
Daugiašalis Viešųjų pirkimų susitarimas (VPS), dėl kurio buvo deramasi PPO kontekste, įsigaliojo 1996 m. sausio 1 d.
Nors šio susitarimo apimtis ribota ir jį pasirašė nedaug šalių (36), jis iš esmės svarbus suteikiant užsienio konkurentams kuo daugiau galimybių dalyvauti viešuosiuose pirkimuose (pasirašant prekių, paslaugų ir statybų sutartis), taip pat juo užtikrinamos skaidrios, sąžiningos ir nediskriminuojamos sąlygos privatiems pasiūlymų teikėjams.
Dėl VPS buvo iš naujo deramasi daugelį metų, siekiant patobulinti jo nuostatas ir, remiantis abišališkumo principu, kuo daugiau išplėsti jo apimtį, į kurią patektų visos susitarimo šalys. Šiuo metu Ženevoje svarstomi susitarimo pakeitimai ir vyksta prašymų ir pasiūlymų teikimo procesas bei siekiama iki 2007 metų pradžios priimti išvadas.
Ar galėtų Komisija paaiškinti, kokie buvo pagrindiniai ES prioritetai šiose pakartotinėse derybose, ir ar Komisija yra įsitikinusi, kad šie tikslai bus pasiekti?
Ar galėtų Komisija nurodyti, kokius pasiūlymas ji pateikė savo derybų partneriams ES vardu ir kokiu mastu po šių pakartotinių derybų ES viešųjų pirkimų rinkos galėtų būti toliau atveriamos užsienio konkurentams?
Ar galėtų Komisija nurodyti, kokius prašymus ji pateikė savo derybų partneriams ES vardu ir kokiu mastu po šių pakartotinių derybų ES viešųjų pirkimų rinkos galėtų būti toliau atveriamos atitinkamoms šalims?
Ar Komisija mano, kad VPS yra subalansuotas susitarimas ir kad ES bendrovių galimybės patekti į užsienio viešųjų pirkimų rinkas, ypač į mūsų pagrindinių prekybos partnerių rinkas, atitinka galimybes, kurios suteikiamos užsienio konkurentams, norintiems patekti į ES viešųjų pirkimų rinkas?
Ar galėtų Komisija nurodyti konkrečias priemones, kurių buvo imtasi dar kartą derantis dėl VPS, siekiant užtikrinti geresnes galimybes Europos mažoms ir vidutinėms įmonėms (MVĮ) patekti į viešųjų pirkimų rinką?
Ar galėtų Komisija nurodyti, kokią įtaką vykstančioms deryboms turės komunikate „Globalioji Europa“ nurodyti orientyrai? (Nota bene: šiame Komunikate numatyta ypač kovoti su diskriminuojama praktika siekiant užtikrinti vienodas konkurencijos sąlygas).
Ar Komisija galėtų nurodyti, kada ir kokiomis sąlygomis Kinija galėtų tapti VPS šalimi ir apskritai kokios galimybės kitoms šalims prisidėti prie šio susitarimo?
Ar Komisija galėtų nurodyti, kokių veiksmų ji imasi siekdama užtikrinti, kad naujai suderėtame VPS būtų visiškai atsižvelgiama į besivystančių šalių, norinčių prisidėti prie VPS, interesus?
Pateikta: 22.11.2006
Perduota: 24.11.2006
Atsakyti iki: 01.12.2006