22.11.2006
MUTISKS JAUTĀJUMS AR DEBATĒM O-0128/06
saskaņā ar Reglamenta 108. pantu
Iesniedzis Daniel Varela Suanzes-Carpegna, Starptautiskās tirdzniecības komitejas vārdā
Komisijai
Temats Atkārtotas sarunas par Valsts iepirkuma nolīgumu (VIN)
Daudzpusējais Valsts iepirkuma nolīgums (VIN), kuru apsprieda PTO ietvaros, stājās spēkā 1996. gada 1. janvārī.
Lai gan nolīguma darbības jomas un dalībnieku skaits ir ierobežots (36 dalībnieki), tam ir svarīga loma, lai valsts iepirkuma tirgus darbības (preču, pakalpojumu un celtniecības līgumi), cik vien iespējams, atvērtu ārvalstu konkurencei un nodrošinātu privātajiem piedāvātājiem pārredzamus un nediskriminējošus nosacījumus.
VIN ir vairākus gadus atkāroti apspriests, lai uzlabotu nolīguma noteikumus un panāktu, ka tajā tiek iekļautas pēc iespējas plašākas darbības jomas, kas attiecas uz visām pusēm, pamatojoties uz savstarpēju sadarbību . Saskaņā ar to, pašlaik tiek apspriesti nolīguma grozījumi un Ženēvā notiek pieprasījumu — piedāvājumu izskatīšanas process, lai panāktu rezultātu 2007. gada sākumā.
Vai Komisija var paskaidrot, kādas ir bijušas ES galvenās prioritātes šajās atkārtotajās sarunas un vai tā ir pārliecināta, ka šos mērķus sasniegs?
Vai Komisija var norādīt, kādus piedāvājumus tā ir iesniegusi ES vārdā sarunu partneriem, un kādā mērā šo atkārtoto sarunu rezultātā ES valsts iepirkumu tirgi turpmāk varētu būt atvērti ārvalstu konkurencei ?
Vai Komisija var norādīt, kādus pieprasījumus tā ir iesniegusi ES vārdā sarunu partneriem, un kādā mērā šo atkārtoto sarunu rezultātā ES valsts iepirkumu tirgi turpmāk varētu būt atvērti attiecīgajām valstīm?
Vai Komisija uzskata, ka VIN ir savstarpēji līdzsvarots nolīgums un vai ES uzņēmumiem ir pieejami ārvalstu iepirkuma tirgi, it īpaši mūsu galveno tirdzniecības partneru valstu tirgi, tādā pašā mērā kā ES valsts iepirkumu tirgi ir atvērti ārvalstu konkurencei?
Vai Komisija var norādīt, ka pašreizējās atkārtotajās sarunās par VIN ir veikti īpaši pasākumi, lai Eiropas mazajiem un vidējiem uzņēmumiem (MVU) nodrošinātu labāku piekļuvi valsts iepirkumu tirgiem?
Vai Komisija var norādīt, kā pašreizējās sarunas ietekmēs nesen paziņojumā „Globālā Eiropa” noteiktie orientējošie norādījumi? (Nota Bene – vai šajā paziņojumā ir īpaši paredzēts novērst diskriminējošās prakses, lai nodrošinātu vienlīdzīgas iespējas)?
Vai Komisija var norādīt, kad un ar kādiem nosacījumiem Ķīna varētu kļūt par VIN līgumslēdzēju pusi un kādas kopumā ir iespējas ģeogrāfiski paplašināt šo nolīgumu ar citām valstīm?
Vai Komisija var norādīt kādus pasākumus tā veic, lai nodrošinātu, ka VIN pilnībā ņems vērā jaunattīstības valstu intereses, ja tās vēlētos būt VIN līdzdalībnieces?
Iesniegts: 22.11.2006
Nosūtīts: 24.11.2006
Termiņš atbildei: 01.12.2006