Parlamenta jautājums - O-0062/2007Parlamenta jautājums
O-0062/2007

MUTISKS JAUTĀJUMS AR DEBATĒM O-0062/07

Dokumenta lietošanas cikls sēdē
Dokumenta lietošanas cikls :  
O-0062/2007
Iesniegtie teksti :
O-0062/2007 (B6-0317/2007)
Balsojumi :
Pieņemtie teksti :

saskaņā ar Reglamenta 108. pantu

Iesnieguši Anna Záborská, Amalia Sartori un Marie Panayotopoulos-Cassiotou, PPE-DE grupas vārdā, Roberta Angelilli, UEN grupas vārdā, Zita Gurmai un Catherine Trautmann, PSE grupas vārdā, Adamos Adamou, GUE/NGL grupas vārdā, Hiltrud Breyer un Raül Romeva i Rueda, Verts/ALE grupas vārdā, Elizabeth Lynne, ALDE grupas vārdā, Kathy Sinnott, IND/DEM grupas vārdā

Komisijai

 

Temats Eiropas stratēģija saistībā ar bērna tiesībām: bērnu "dis"kriminācijas un cilvēku ar "dis" problēmām atstumtības novēršana

 

Vairāk nekā 10 % bērnu skar tā saucamās „dis” problēmas (disfāzija, dispraksija, disleksija, diskalkūlija vai uzmanības deficīta sindroms, utt.) Tomēr šāda veida „dis” traucējumi, kuri no ļoti agra vecuma apgrūtina saziņu, vairākās dalībvalstīs nav apzināti. Vienīgais veids, kā novērst „dis” problēmu skarto bērnu „dis”krimināciju, ir viņiem no agra vecuma nodrošināt īpašu un  intensīvu daudznozaru ārstēšanu piemērotās struktūrās (vēlams parastā skolas vidē ar piemērotu un īpašu aprūpi).

 

Vai Komisijai ir precīzi statistikas dati par „dis” problēmām? Ja Komisijai šādu datu nav, vai tā varētu tos apkopot? Vai Komisija plāno uzsākt iniciatīvas, veicinot to, ka „dis” problēmas tiek noteiktas un atzītas par nespēju vai traucējumu, kas apgrūtina mācīšanos? Vai Komisija var atvieglot piekļuvi informācijai, kā arī laicīgi veikt pasākumus ar mērķi noteikt, pētīt un sistemātiski diagnosticēt un ārstēt šos traucējumus agrā stadijā?

 

Vai papildus Neurodys projektam Komisija var finansēt citus pētījumu veidus par citām „dis” problēmām? Vai tā paredz darīt to nākotnē?

 

Kāda veida pasākumus dalībvalstis varētu veicināt saistībā ar tiem cilvēkiem, kuri katru dienu neoficiāli rūpējas par invalīdiem ar „dis” problēmām, lai tādējādi novērstu visus sociālās un profesionālās diskriminācijas veidus, ļaujot šiem cilvēkiem ģimenes dzīvi savienot ar darba dzīvi un nodrošinot, ka viņu „aprūpētāju” darbs tiek atzīts?

 

Vai Komisija ir uzsākusi iniciatīvas ar mērķi nodrošināt. ka ES finansētas izglītības programmas (TIC, e-mācības, mūžizglītība) tiek veidotas un īstenotas, atbilstošā veidā ņemot vērā cilvēkus ar „dis” problēmām?

 

Kādā veidā Komisija var nodrošināt to, ka nodarbinātības direktīva tiek īstenota efektīvi, garantējot darba ņēmēju ar „dis” problēmām nediskriminēšanu un vienlaikus mudinot dalībvalstis uzlabot darba ņēmēju ar „dis” problēmām nodarbinātību?

 

Vai Komisija uzskata, ka ir lietderīgi izveidot tīklu ar mērķi veicināt apmaiņu ar paraugpraksi Eiropas līmenī un izstrādāt hartu bērniem ar „dis” problēmām? Kā Komisija varētu atbalstīt un veicināt Eiropas daudznozaru tīkla izveidi saistībā ar specifiskām mācīšanās grūtībām, šādā veidā apkopojot un pētot informāciju, kā arī stimulējot pārrobežu pasākumu saskaņošanu un iestāžu dialogu?

 

 

Iesniegts: 18.09.2007

Nosūtīts: 20.09.2007

Termiņš atbildei: 27.09.2007