Priverstinė prostitucija ir prekyba moterimis siekiant seksualinio išnaudojimo
26.5.2008
KLAUSIMAS ŽODŽIU SU DEBATAIS O-0062/08
pagal 108 Darbo tvarkos taisyklių straipsnį
pateikė Anna Záborská Moterų teisių ir lyčių lygybės komiteto vardu
Komisijai
Europos Parlamento Moterų teisių ir lyčių lygybės komitetas, organizuodamas 2006 m. kovo 8 d. Tarptautinės moters dienos minėjimo renginius, taip pat pradėjo visuomenės informavimo kampaniją siekdamas atkreipti dėmesį į tai, kad būtina užkirsti kelią prekybai žmonėmis ir priverstinei prostitucijai ir kovoti su šiais reiškiniais 2006 m. FIFA pasaulio čempionato metu.
Ši kampanija „Raudonoji kortelė – priverstinei prostitucijai“ buvo labai sėkminga, kadangi ji turėjo įtakos mažinant prekybą žmonėmis ir priverstinę prostituciją čempionato metu. Taigi 2008 m. birželio mėn. vyksiančių 2008 m. UEFA Europos čempionato metu ir vėl turime didinti visuomenės sąmoningumą: būtina priminti, kad tokia prievarta moterims ir merginoms nepriimtina. 2005 m. Komisija ir Taryba patvirtino ES prekybos žmonėmis prevencijai ir kovai su ja skirtų geriausios praktikos, standartų ir procedūrų planą (2005/C 311/01). Į jį įtraukta išsami veiksmų, kurie turėtų būti nuolat peržiūrimi ir atnaujinami, lentelė. Primygtinai raginame valstybes nares nedelsiant įgyvendinti veiksmų planą, atsižvelgiant į tai, kad jau vėluojama tai padaryti. Kadangi veiksmų planas apima visas prekybos žmonėmis formas, siekiant jį įgyvendinti reikia darnios susijusių sričių politikos, pavyzdžiui, įtraukti konkrečiai lyčiai taikomas prevencijos strategijas, kurios turėtų būti pagrindinis aspektas kovojant su prekyba moterimis ir mergaitėmis, taip pat naudoti priemones, skirtas informuotumui didinti ir vertinti jų veiksmingumą ir t. t.
Ar galėtų Komisija atsakyti į šiuos klausimus:
– Ar buvo įgyvendintas veiksmų planas, susijęs su prekyba seksualinio išnaudojimo tikslais? Kokie plano įgyvendinimo rezultatai ir veiksmingumas? Apie kokias konkrečias priemones, kurių buvo imtasi siekiant kovoti su prekyba žmonėmis siekiant seksualinio išnaudojimo, pranešė valstybės narės?
– Kiek valstybės narės perkėlė ir įgyvendino Direktyvos 2004/81/EB[1] ? Kokių veiksmų ėmėsi Komisija, jei tai nebuvo atlikta?
– Kada bus parengtas priežastinio ryšio tarp teisės aktų dėl prostitucijos ir prekybos moterimis siekiant seksualinio išnaudojimo tyrimas, kurio nuo 2006 m. sausio mėn. reikalauja Europos Parlamento Moterų teisių ir lyčių lygybės komitetas?
– Ar gali Komisija nurodyti ar ji ketina ir kaip ji ketina skatinti valstybes nares organizuoti tarpvalstybinį policijos bendradarbiavimą kovos su prekyba žmonėmis ir priverstine prostitucija srityje ir toliau vystyti šį bendradarbiavimą?
– Kaip Komisija gali paremti komiteto kampaniją „Raudonoji kortelė – priverstinei prostitucijai“?
Pateikta: 26.05.2008
Perduota: 28.05.2008
Atsakyti iki: 04.06.2008
- [1] OL L 261, 2004 8 6, p. 3.