Procedūros eiga plenarinėje sesijoje
Dokumento priėmimo eiga : O-0067/2009

Pateikti tekstai :

O-0067/2009 (B6-0228/2009)

Debatai :

PV 05/05/2009 - 13
CRE 05/05/2009 - 13

Balsavimas :

Priimti tekstai :


Parlamentiniai klausimai
PDF 30kWORD 27k
2009 m. balandžio 2 d.
O-0067/2009

KLAUSIMAS ŽODŽIU SU DEBATAIS O-0067/09

pagal 108 Darbo tvarkos taisyklių straipsnį

pateikė Astrid Lulling, Jean-Pierre Audy, Joseph Daul, Françoise Grossetête, Véronique Mathieu, Elisabeth Morin, Margie Sudre, Oldřich Vlasák ir Dominique Vlasto PPE-DE vardu, Patrick Louis IND/DEM vardu, Jean Marie Beaupuy, Anne Laperrouze, Nathalie Griesbeck ir Marielle De Sarnez ALDE vardu, Sergio Berlato, Cristiana Muscardini, Roberta Angelilli, Domenico Antonio Basile, Alessandro Foglietta, Antonio Mussa, Sebastiano (Nello) Musumeci, Giovanni Robusti, Umberto Pirilli ir Salvatore Tatarella UEN vardu

Komisijai


  Tema: Rožinis vynas ir leidžiami vynininkystės metodai

 Atsakymas plenariniame posėdyje 

Vykstant diskusijoms dėl bendro vyno rinkos organizavimo įgyvendinimo reglamentų, Komisija ketina panaikinti vynininkystės metodus reglamentuojančius teisės aktus, galiojančius iki 2009 m. liepos 31 d., siekdama panaikinti draudimą kupažuoti (maišyti) baltąjį ir raudonąjį vyną, neturintį saugomos kilmės vietos nuorodos ar saugomos geografinės nuorodos, rožiniam vynui gaminti.

 

Per paskutinius dešimtmečius daugelio valstybių narių regionų vyndariai dėjo didelių pastangų ir daug investavo siekdami pagaminti aukštos kokybės rožinį vyną, kuris būtų pripažįstamas kaip atskiras vynas ir atitiktų augančią paklausą.

 

Šios pastangos padėjo grąžinti vietos bei regionų ekonomikos ir teritorijų planavimo pusiausvyrą. Atitinkami regionų specialistai išreiškė didelį susirūpinimą, taip pat ir Parlamentui tarpininkaujant Vynininkystės, tradicijų ir kokybės jungtinei grupei, dėl sprendimo, kuriuo remiantis bus leidžiama gaminti pigų rožinį vyną, sunkių ekonominių, ekologinių ir užimtumo pasekmių. Dėl šios priemonės gali būti painiojamas tradicinis rožinis vynas ir maišytas vynas ir gali rastis nesąžininga konkurencija, dėl kurios gali, nors ir trumpam, žlugti tradicinė rožinio vyno gamyba.

 

Atsižvelgiant į šį susirūpinimą ir galimas neigiamas skuboto sprendimo pasekmes, ar Komisija pasirengusi:

 

  1. atidėti minėtąjį sprendimą, kurį numatoma priimti balandžio pabaigoje;

 

  1. tartis daugiau su šio sektoriaus specialistais remdamasi išsamiu galimų draudimo kupažuoti (maišyti) panaikinimo ekonominių, socialinių ir aplinkosauginių pasekmių tyrimu;

 

  1. pasiūlyti galimus variantus, kaip suteikti Europos vyno sektoriui didesnio konkurencingumo galimybę ES ir trečiųjų šalių rinkose apsaugant tradicinį rožinį vyną nuo nesąžiningos konkurencijos.

 

 

Pateikta: 02.04.2009

Perduota: 06.04.2009

Atsakyti iki: 13.04.2009

 

Klausimo originalo kalba: FR 
Teisinė informacija - Privatumo politika