Procedūra : 2011/2897(RSP)
Dokumenta lietošanas cikls sēdē
Dokumenta lietošanas cikls : O-000283/2011

Iesniegtie teksti :

O-000283/2011 (B7-0662/2011)

Debates :

PV 14/12/2011 - 17
CRE 14/12/2011 - 17

Balsojumi :

Pieņemtie teksti :


Deputātu jautājumi
PDF 50kWORD 28k
2011. gada 26. oktobris
O-000283/2011

Jautājums, uz kuru jāatbild mutiski O-000283/2011

Padomei

Reglamenta 115. pants

Salvatore Iacolino, Simon Busuttil, Carlos Coelho, Elena Oana Antonescu

PPE grupas vārdā


  Temats: Brīvības atņemšanas apstākļi ES

 Atbilde plenārsēdē 

Lai gan brīvības atņemšanas apstākļi un ieslodzījuma vietu pārvaldība ir dalībvalstu atbildība, Eiropas Parlaments ir ieinteresēts šajā jautājumā, jo tiesu nolēmumu savstarpējas atzīšanas principam ir būtiska loma brīvības, drošības un tiesiskuma telpā. Eiropas Parlaments vairāku gadu laikā ir mudinājis Padomi veikt pasākumus saistībā ar dažādiem jautājumiem, kas attiecas uz brīvības atņemšanas jomu. Eiropas Parlaments rezolūcijā par Stokholmas programmu aicina izveidot ES krimināltiesiskuma telpu, izmantojot cita starpā minimuma standartus attiecībā uz ieslodzījuma un apcietinājuma apstākļiem un vienotu tiesību kopumu ieslodzītajiem ES. Eiropas Komisija 2011. gada 14. jūnijā publicēja Zaļo grāmatu par ES tiesību aktu krimināltiesību jomā piemērošanu saistībā ar brīvības atņemšanu, ar to uzsākot atklātu visu ieinteresēto personu apspriešanos par ES rīcību, lai uzlabotu apstākļus ieslodzījuma vietās un nodrošinātu arī savstarpēju uzticēšanos tiesu iestāžu sadarbībā. Zaļajā grāmatā uzsvērts, ka pastāv mijiedarbība starp brīvības atņemšanas apstākļiem un savstarpējās atzīšanas instrumentiem, piemēram, Eiropas apcietināšanas orderi, kā arī starp pirmstiesas apcietinājumu. Komisijas paziņojums ir papildināts ar pielikumu, kurā atspoguļota ļoti atšķirīgā un bieži vien satraucošā situācija dalībvalstīs galvenokārt saistībā ar pirmstiesas apcietinājumā esošo personu un ieslodzījuma vietās esošo notiesāto personu skaitu, ieslodzījuma vietu pārblīvētību un valsts iedzīvotāju un ārvalstu pilsoņu īpatsvaru ieslodzījuma vietās.

Kādus ES mēroga pasākumus Padome ir paredzējusi veikt, lai nodrošinātu, ka dalībvalstīs tiek uzlaboti apstākļi ieslodzījuma vietās?

Ko Padome plāno veikt, lai sekmētu minimuma standartus attiecībā uz ieslodzījuma un apcietinājuma apstākļiem un vienotu tiesību kopumu ieslodzītajiem ES, tostarp atbilstīgus noteikumus par kompensāciju personām, kuras nepamatoti aizturētas vai notiesātas?

Kādus pasākumus Padome veiks, lai saskaņā ar reģionālās drošības plāniem atbalstītu gan jaunu ieslodzījuma vietu celtniecību tajās dalībvalstīs, kuras skar pārpildītu cietumu problēma, gan sociālo pārcelšanas programmu īstenošanu?

Kādus pasākumu Padome veiks, lai sekmētu dalībvalstīs ieslodzījuma vietu apstākļu uzlabošanu, lai tās aprīkotu tehniskā ziņā un paplašinātu telpas, padarītu tās funkcionāli piemērotas, uzlabojot apcietināto dzīves apstākļus un vienlaikus nodrošinot augstu drošības līmeni?

Iesniegšanas datums: 26.10.2011

Nosūtīts: 27.10.2011

Termiņš atbildei: 17.11.2011

Jautājuma oriģinālvaloda: EN
Juridisks paziņojums - Privātuma politika