Parlamento klausimas - O-000009/2013Parlamento klausimas
O-000009/2013

  Kovos su rasizmu, ksenofobija, antisemitizmu, islamofobija, homofobija ir priešiškumu romams stiprinimas ES

6.2.2013

Klausimas, į kurį atsakoma žodžiu, Nr. O-000009/2013
Komisijai
Darbo tvarkos taisyklių 115 straipsnis
Renate Weber, Sophia in 't Veld, Baroness Sarah Ludford, Sonia Alfano, Alexander Alvaro, Cecilia Wikström, Sir Graham Watson, Louis Michel, Nathalie Griesbeck, Marielle de Sarnez, Ramon Tremosa i Balcells, Niccolò Rinaldi, Frédérique Ries, Jelko Kacin, Metin Kazak, Hannu Takkula, Leonidas Donskis, Ivo Vajgl, Edward McMillan-Scott, Charles Goerens
ALDE frakcijos vardu

Europos Sąjungoje vis dar pasitaiko rasistinio, ksenofobinio, antisemitinio, islamofobinio, homofobinio ir antiromiško pobūdžio veiksmų ir diskriminacijos, ekstremistų lyderiams, kurių partijoms atstovaujama kai kurių ES valstybių narių parlamentuose, skatinant kalbas ir programas, kurios skleidžia neapykantą ir netoleranciją. ES yra priėmusi keletą dokumentų, skirtų kovai su tokiais veiksmais ir diskriminacija, t. y. Tarybos direktyvą 2000/43/EB (Rasių lygybės direktyva), Tarybos direktyvą 2000/78/EB (vienodas požiūris užimtumo srityje) ir Tarybos pamatinį sprendimą 2008/913/TVR dėl rasizmo ir ksenofobijos. Pradėta vykdyti ES romų integracijos pagrindų strategija. 2008 m. Komisijos pasiūlymas dėl Tarybos direktyvos dėl vienodo požiūrio ne tik užimtumo srityje (Lygybės direktyva) nebuvo priimta Taryboje dėl kelių valstybių narių griežto nepritarimo. Europos Parlamentas jau ne kartą ragino Komisiją, Tarybą ir valstybes nares stiprinti kovą su rasizmu, ksenofobija, antisemitizmu, islamofobija, homofobija ir priešiškumu romams užtikrinant visišką minėtų direktyvų įgyvendinimą, priimant Lygybės direktyvą ir persvarstant Pamatinį sprendimą dėl rasizmo ir ksenofobijos, kad būtų išplėsta jo taikymo sritis ir sustiprintos jo nuostatos ir veiksmingumas. Tarybai pirmininkaujanti Airija sausio 17–18 d. vykusiame neoficialiame Teisingumo ir vidaus reikalų tarybos susitikime pradėjo diskusiją dėl ES kovos su neapykantos nusikaltimais, rasizmu, antisemitizmu, ksenofobija ir homofobija veiksmų ir pabrėžė, kad reikia geresnės apsaugos ir tobulesnės duomenų rinkimo sistemos, taip pat tvirtesnio vadovų įsipareigojimo aktyviai puoselėti Europos vertybes ir skatinti abipusės pagarbos kitą religiją išpažįstantiems, kitos etninės kilmės ar lytinės orientacijos asmenims ir jų įtraukties atmosferą. Komisijos narė C. Malmström neseniai perspėjo dėl rasistinio, ekstremistinio ir populistinio politinio diskurso, kuris, plintant smurtiniam ekstremizmui taip pat gali įkvėpti „vienišus vilkus“ imtis beatodairiško žudymo.

Ko Komisija ketina imtis, kad būtų sustiprinta kova su rasizmu, ksenofobija, antisemitizmu, islamofobija, homofobija ir priešiškumu romams ES? Ar ji pasiūlys Pamatinio sprendimo 2008/913/TVR plataus masto peržiūrą pagal Europos Parlamento rekomendacijas? Ar ji pradės rengti išsamią ES kovos su diskriminacija, šališkumu, smurtu ir neapykanta strategiją? Kokių veiksmų ji imsis siekdama, kad Taryba pritartų Lygybės direktyvai?

Pateikta: 6.2.2013

Perduota: 8.2.2013

Atsakyti iki: 15.2.2013