Procedūra : 2013/2836(RSP)
Dokumenta lietošanas cikls sēdē
Dokumenta lietošanas cikls : O-000101/2013

Iesniegtie teksti :

O-000101/2013 (B7-0513/2013)

Debates :

PV 10/10/2013 - 3
CRE 10/10/2013 - 3

Balsojumi :

Pieņemtie teksti :


Deputātu jautājumi
PDF 190kWORD 30k
2013. gada 30. septembris
O-000101/2013

Jautājums, uz kuru jāatbild mutiski O-000101/2013

Komisijai

Reglamenta 115. pants

Cornelis de Jong, Patrick Le Hyaric, Marisa Matias, Paul Murphy, Helmut Scholz, Alda Sousa, Gabriele Zimmer

GUE/NGL grupas vārdā


  Temats:  Tiesiskums un cilvēktiesības Krievijā, īpašu uzmanību pievēršot ksenofobijai un homofobijai)

 Atbilde plenārsēdē 

ES turpina pildīt apņemšanos padziļināt un attīstīt tās attiecības ar Krieviju. Turpinās sarunas par jaunu nolīgumu, kurā būtu jāparedz vispusīgāks pamats ES un Krievijas attiecībām, atspoguļojot izaugsmi sadarbībā kopš 90. gadu sākuma.

Vairākos gadījumos Parlaments ir paudis bažas par situācijas pasliktināšanos Krievijā cilvēktiesību jomā un jo īpaši attiecībā uz vairāku likumu pieņemšanu, kas ierobežo vārda, pulcēšanās un  biedrošanās brīvību, jo īpaši „ārvalstu aģentu” likumu un federālo un reģionālo likumu, kas vērsti pret propagandu. Pagājušā gadā pret demokrātiskās opozīcijas vadītājiem tika ierosinātas tiesas prāvas.

Ar Krievijas jauno likumu, kas aizliedz lesbiešu, homoseksuāļu, biseksuāļu, transpersonu un starpdzimuma personu (LGBTI) publiskas aktivitātes, nav izdarīts nekas, toties tas radījis vidi, kurā valda neiecietība, un veicinājis linčošanas grupu īstenotu vardarbību. Kopš šo likumu pieņemšanas Krievijā ir ļoti pieaugusi homofobiska rakstura linčošana. Vairākas organizācijas ir ziņojušas par to, ka ir palielinājies ksenofobisku un homofobisku uzbrukumu skaits. Ir pierādījumi tam, ka radikālu labējo spēku grupas ir uzbrukušas LGBTI personām (tostarp pusaudžiem) un spīdzinājušas tās. Palielinās arī pret migrantiem un etniskajām minoritātēm vērsto apdraudējumu un vardarbības gadījumu skaits. Valsts iestādes nav veikušas neko, lai aizsargātu cietušos un uzsāktu kriminālvajāšanu pret tiem, kas atbildīgi par uzbrukumiem, neskatoties uz pierādījumiem, kurus nofilmējusi paši uzbrukumu veicēji un ievietojuši apskatei internetā.

LGTBI organizācijas, piemēram, piemēram, "Vyhod" (tulkojumā no krievu valodas — "Izeja"), kas atrodas Sanktpēterburgā,  un LGTBI filmu festivāls "Bok o Bok" ("Cits citam līdzās"), kurš arī notika Sanktpēterburgā, pakļautas mērķtiecīgai valsts iestāžu vajāšanai. Attiecīgās organizācijas un to vadītāji arī sodītas saskaņā ar tā dēvēto "ārvalstu aģentu likumu".

Par vēl vienu Krievijas sabiedrības problēmu jomu liecina arī ieslodzījuma vietu pārvaldības iestāžu lēmums pārvietot uz vieninieku kameru  panku grupas "Pussy Riot" pārstāvi pēc sūdzību saņemšanas par ieslodzījuma apstākļiem.

1.  Ko Komisija un Eiropas Ārējās darbības dienests ir paveikuši, lai ņemtu vērā Parlamenta 2013. gada 13. jūnija rezolūciju par tiesiskumu Krievijā?

2.  Kādā veidā Komisija paudusi bažas par šiem jautājumiem sarunās ar Krievijas līderiem ES un Krievijas augstākā līmeņa sanāksmē Jekaterinburgā?

3.  Kādā veidā Eiropas Ārējās darbības dienests sadarbībā ar Komisiju turpina pievērst uzmanību  bažām attiecībā uz cilvēktiesībām un tiesiskumu Krievijā?

Iesniegšanas datums: 30.9.2013

Nosūtīts: 2.10.2013

Termiņš atbildei: 9.10.2013

Jautājuma oriģinālvaloda: EN 
Juridisks paziņojums - Privātuma politika