Asociacijos susitarimas su Čile buvo pasirašytas 2002m. lapkričio 18d. ir visiškai įsigaliojo 2005m. kovo 1d. Į sutartį įtrauktos ekonominio bendradarbiavimo nuostatos ir nuo 2003m. vasario 1d. laikinai taikyta LPZ (IV dalis). Per pastarąjį dešimtmetį Čilė įrodė, kad yra stipri ir patikima prekybos partnerė – jos prekių ir paslaugų prekyba bei investicijos pastebimai auga. Šalis yra PPO, EBPO, Ramiojo vandenyno aljanso, Partnerystės abipus Ramiojo vandenyno (angl. Trans-Pacific Partnership, TPP) narė ir šuo metu dalyvauja derybose dėl Prekybos paslaugomis susitarimo (angl. TISA).
Per 2012m. lapkričio mėn. vykusį 5-ąjį ES ir Čilės aukščiausiojo lygio susitikimą šalys sutarė ieškoti galimybių po 10 įgyvendinimo metų atnaujinti asociacijos susitarimą. Šiuo metu prekybos ramstis yra platus ir visapusiškas – jis viršija įsipareigojimus PPO. Vis dėlto Komisija pabrėžė, kad susitarimas gali būti pasenęs, palyginti su ES laisvosios prekybos susitarimais, kurie jau yra pasirašyti su Lotynų Amerikos šalimis ar dėl kurių vis dar vyksta derybos. Todėl abi šalys pradėjo diskusijas, kad sutartų, kaip toliau siekti abiem pusėms priimtino rezultato. Kad Parlamentas geriau suprastų dabartinę padėtį, Komisijos prašoma pateikti atsakymus į toliau pateiktus klausimus.
1.Ar Komisija galėtų pateikti išsamų naujausią asociacijos susitarimo prekybos, ekonomikos ir finansinių nuostatų įgyvendinimo įvertinimą?
2.Kokie būtų abiem šalims naudingi atnaujinto prekybos ramsčio privalumai? Ar atsižvelgusi į tai Komisija galėtų pateikti konkrečios informacijos apie Čilės neoficialių dokumentų dėl asociacijos susitarimo atnaujinimo turinį? Ar Komisija verčiau svarstytų galimybę laikytis platesnio požiūrio, kuriam reikėtų naujų įgaliojimų, pagrįstų atskira kiekvieno sektoriaus peržiūra, ar naudotųsi galimo keitimo sąlyga?
3.Ar Komisiją tenkina tai, kaip dabar taikomos intelektinės nuosavybės teisės, bendrosios muitų tarifų lengvatos, netarifinės kliūtys, sanitarinės ir fitosanitarinės priemonės ir kilmės taisyklės?
4.Ar Komisija galėtų prognozuoti Čilės regioninės ekonominės integracijos poveikį prekybiniams santykiams?
5.Kokių buvo imtasi ekonominio bendradarbiavimo veiksmų ir kurios sinergijos gali būti svarbios Europos MVĮ ir pramonės subjektams?
6.Ar būta kokių nors nusižengimų steigiant 10 straipsnyje numatytą Jungtinį konsultacinį komitetą?
7.Kokiu būdu Komisija stiprins skyrių dėl tvaraus vystymosi ir kitas nuostatas dėl žmogaus teisių?
8.Kaip bus patobulintos skyriuje dėl finansinių paslaugų pateiktos nuostatos, kad jos atitiktų galiojančius ES teisės aktus dėl bankininkystės ir šešėlinės bankų sistemos priežiūros?