NAIADES II - veiksmų programa, skirta vidaus vandenų kelių transportui remti
22.1.2014
Klausimas, į kurį atsakoma žodžiu, Nr. O-000016/2014
Komisijai
Darbo tvarkos taisyklių 115 straipsnis
Brian Simpson, Transporto ir turizmo komiteto vadu
Komisija 2013 m. rugsėjo 10 d. paskelbė komunikatą „Kokybiško vidaus vandenų kelių transporto kūrimas – NAIADES II“ (COM(2013)0623), kuriame pažymėjo, kad vidaus vandenų kelių sektorius dabar išgyvena sunkius laikus ir kenčia ne tik nuo 2008 m. prasidėjusio ekonomikos sulėtėjimo, bet ir nuo pajėgumų pertekliaus kai kuriuose segmentuose bei didėjančio rinkos dalyvių susiskaidymo. Siekdama užtikrinti tvarų ir integracinį sektoriaus augimą ilguoju laikotarpiu, Komisija pasiūlė vidaus vandenų kelių transporto sektoriaus struktūrinius pokyčius, kuriais, be kita ko, būtų galima pagerinti sektoriaus veikimo sąlygas, infrastruktūrą, rinkas ir inovacijas, darbo vietas ir įgūdžius bei integraciją į logistikos grandinę.
Tačiau Komisijai nepavyko pasiūlyti naujoviškų ir konkrečių priemonių (taip pat tinkamo konkretiems projektams numatyto finansavimo), kurias pasitelkus būtų galima visiškai įgyvendinti veiksmų programą ir padaryti sektoriui realų poveikį. Atrodo, kad veiksmų programa NAIADES II yra esamų priemonių derinys.
Atsižvelgdamas į tai, kad vidaus vandenų kelių transporto sektorius yra svarbus siekiant užtikrinti tvarią transporto grandinę Europoje, visų pirma transportuojant krovinius, Parlamentas nerimauja dėl to, kad nėra parengta konkrečios vidaus vandenų kelių sektoriaus strategijos.
Ar Komisija ketina parengti strateginį planą, kuriame būtų numatyti konkretūs veiksmai, skirtos lėšos jo įgyvendinimui ir numatyti pasiekiami, išmatuojami trumpalaikiai bei ilgalaikiai tikslai siekiant, kad būtų sustiprinta vidaus vandenų kelių transporto sektoriaus padėtis transporto grandinėje ir padedama jam integruotis į šią grandinę?
Kokių konkrečių priemonių Komisija ketina imtis ir kokios lėšos yra numatytos siekiant skatinti naujovių diegimą, kad būtų galima padidinti vidaus vandenų kelių transporto laivyno aplinkosauginį veiksmingumą, turint mintyje tai, kad prieiga prie finansavimo, visų pirma MVĮ ir labai mažų įmonių, yra labai sudėtinga?
Kokių konkrečių priemonių ketina imtis Komisija, kad palengvintų prieigą MVĮ, kurios sudaro didesniąją dalį vidaus vandenų kelių transporto sektoriaus, prie įvairių Sąjungos finansavimo priemonių, turint omenyje tai, kad prieiga prie šių priemonių paprastai galima tik turint konkrečių administracinių ir biurokratinių žinių, o šios žinios MVĮ nėra lengvai prieinamos?