Mažų garantijų darbas
16.7.2015
Klausimas, į kurį atsakoma žodžiu, Nr. O-000090/2015
Tarybai
Darbo tvarkos taisyklių 128 straipsnis
Thomas Händel, Užimtumo ir socialinių reikalų komiteto vadu
Savo 2014 m. spalio 22 d. rezoliucijoje „Europos ekonominės politikos koordinavimo semestras: 2014 m. prioritetų įgyvendinimas“ Europos Parlamentas ragino valstybes nares užtikrinti, kad žmonėms, dirbantiems pagal terminuotąsias ar darbo ne visą darbo dieną sutartis arba dirbantiems savarankiškai, būtų suteikiamos pagrindinės teisės ir derama socialinė apsauga.
Kitoje 2014 m. liepos 17 d. rezoliucijoje dėl jaunimo užimtumo jis ragino valstybes nares susieti jaunimo užimtumo politiką su kokybiškomis ir tvariomis darbo sutartimis siekiant spręsti didėjančio struktūrinio mažų garantijų darbo ir nedarbo problemą.
Savo išvadose dėl jaunimo užimtumo (2011–2014 m.) Taryba pripažino, jog mažų garantijų darbas – tai viena iš pagrindinių kliūčių jaunimo savarankiškumui ir jų tapimui suaugusiais ir dėl to vis labiau didėja kartų nelygybė.
1. Ar Taryba gali paaiškinti, kokia pažanga padaryta valstybėse narėse kovojant su mažų garantijų darbu?
2. Kaip valstybės narės užtikrina, kad jų pastangos spręsti jaunimo nedarbo problemą nepaskatintų atsirasti dar daugiau mažų garantijų darbo vietų jaunimui?
3. Kaip Taryba ketina skatinti koordinuoti valstybių narių veiksmus (SESV 153 straipsnio 2a dalis) siekiant kovoti su mažų garantijų darbu? Kokiu mastu TDO deramo darbo darbotvarkė ir jos integruotos nacionalinės deramo darbo skatinimo programos galėtų prisidėti prie šio koordinavimo?
4. Ar Taryba gali nurodyti, kada minėtieji klausimai bus įtraukti į jos darbotvarkę?