Procedūra : 2015/2722(RSP)
Dokumenta lietošanas cikls sēdē
Dokumenta lietošanas cikls : O-000111/2015

Iesniegtie teksti :

O-000111/2015 (B8-0768/2015)

Debates :

PV 29/10/2015 - 3
CRE 29/10/2015 - 3

Balsojumi :

Pieņemtie teksti :


Deputātu jautājumi
PDF 186kWORD 29k
2015. gada 25. septembris
O-000111/2015
Jautājums, uz kuru jāatbild mutiski O-000111/2015
Komisijai
Reglamenta 128. pants
Pavel Svoboda, Juridiskā komiteja komitejas vārdā
Michael Cramer, Transporta un tūrisma komiteja komitejas vārdā

 Temats: Uzklausīšana par pāreju uz vasaras laiku Eiropā
 Atbilde plenārsēdē 

Eiropas Parlamenta un Padomes 2001. gada 19. janvāra Direktīvā 2000/84/EK par noteikumiem attiecībā uz vasaras laiku ir noteikts vienots datums pavasarī un rudenī, kurā pulksteņi ir jāpagriež attiecīgi par stundu uz priekšu vai atpakaļ, lai visās dalībvalstīs efektīvi izmantotu attiecīgā gadalaika dienasgaismu.

Eiropas Parlamenta 2015. gada 24. marta publiskajā uzklausīšanā par tēmu „Laiks atgriezties vasaras laikā?“ eksperti iepazīstināja ar jaunāko pētījumu rezultātiem par to, kā noteikumi attiecībā uz vasaras laiku var ietekmēt transportu un tūrismu, Eiropas rūpniecību, iedzīvotāju veselību un enerģijas ietaupījumu.

Neraugoties uz minētajā uzklausīšanā sniegtajiem zinātniskajiem pierādījumiem par to, ka pašreizējie noteikumi attiecībā uz vasaras laiku rada drīzāk negatīvu nekā pozitīvu ietekmi, Komisija sniedza paziņojumu presei, norādot — kopš ES noteikumu stāšanās spēkā jau 1981. gadā tika sagatavoti dažādi ziņojumi un veikti pētījumi un ietekmes novērtējumi un tie visi liecina par to, ka: 1) minētajiem noteikumiem ir pozitīva ietekme un 2) lielākā daļa dalībvalstu atbalsta to, lai šie noteikumi tiktu saglabāti nemainīgi, un Komisija uzskata, ka tās uzdevums ir pievērsties nozīmīgu jautājumu efektīvai risināšanai, savukārt šīs kārtējās debates — lai arī ļoti interesantas — tomēr nav viens no šādiem jautājumiem.

1. Kādēļ Komisija apzināti ignorē to daudzo pētījumu rezultātus, kas veikti gan ES, gan citur, jo īpaši ASV, un kas apliecina pārejas uz vasaras laiku negatīvo ietekmi?

2. Kad un kā Komisija no jauna izvērtēs to, kā pāreja uz vasaras un ziemas laiku ietekmē transportu un tūrismu, enerģijas patēriņu, lauksaimniecību, Eiropas rūpniecību un iedzīvotāju veselību, ņemot vērā minētās zinātniskās atziņas? Vai varbūt Komisijas rīcībā jau tagad ir kādi pierādījumi par to, ka pāreja uz vasaras laiku Eiropā ir samazinājusi enerģijas patēriņu?

3. Vai Komisijai ir aplēses par to, kādus ekonomiskos ieguvumus un izmaksas rada pulksteņu pārregulēšana un izmaiņu veikšana transporta kustības grafikos un pusgada sarakstos?

4. Kā elektrisko lampu un ierīču arvien pieaugošā energoefektivitāte ietekmē to, cik nozīmīga ir pāreja uz vasaras laiku?

5. Vai iepriekš minētais paziņojums presei ir Komisijas oficiālā nostāja un vai par šo jautājumu atbildīgais komisārs uzskata tā saturu un izteiksmes veidu par pienācīgu atbildi attiecībā uz iniciatīvu un bažām, ko pauduši vēlēti Eiropas Parlamenta deputāti, jo rodas iespaids, ka Komisija ņem vērā tikai dalībvalstu nostāju?

Jautājuma oriģinālvaloda: EN
Juridisks paziņojums - Privātuma politika