Parlamenta jautājums - O-000126/2015Parlamenta jautājums
O-000126/2015

Vardarbības pret sievietēm izskaušana Eiropas Savienībā

Jautājums, uz kuru jāatbild mutiski O-000126/2015
Komisijai
Reglamenta 128. pants
Iratxe García Pérez, Sieviešu tiesību un dzimumu līdztiesības komiteja komitejas vārdā

Procedūra : 2015/2855(RSP)
Dokumenta lietošanas cikls sēdē
Dokumenta lietošanas cikls :  
O-000126/2015
Iesniegtie teksti :
O-000126/2015 (B8-1105/2015)
Balsojumi :
Pieņemtie teksti :

Šodien, Starptautiskajā dienā vardarbības pret sievietēm izskaušanai, kopš Pamattiesību aģentūras 2014. gadā veiktās ES mēroga aptaujas ir panākts tikai neliels progress, lai novērstu vardarbību pret sievietēm; turklāt joprojām iestādēm sistemātiski netiek ziņots par visu plaša mēroga vardarbību, kas ietekmē daudzu sieviešu dzīvi. Pirms gada Komisija paziņoja, ka „pievienojas mūsu saistībām izskaust vardarbību pret sievietēm. Tas atspoguļosies jaunajā Komisijas Sieviešu un vīriešu līdztiesības stratēģijā, kurā būs nodaļa par vardarbību, kas saistīta ar dzimumu.”

1. Kad Komisija publicēs šo jauno stratēģiju par sieviešu un vīriešu līdztiesību un kādi pīlāri tiks ierosināti, lai efektīvi novērstu visu veidu vardarbību pret sievietēm? Vai Komisija, kamēr jaunās stratēģijas nav, varētu apsvērt iespēju ierosināt īpašu direktīvu par vardarbības pret sievietēm izskaušanu, kā to pieprasījis Parlaments? Ja ne, kāpēc?

2. Kādus juridiskus pasākumus un konkrētas darbības pagājušajā gadā Komisija ir veikusi, lai aktīvi sāktu Stambulas konvencijas ratifikācijas procedūru dalībvalstīs un ES pievienošanos konvencijai? Kādi bija rezultāti pētījumam, ko Komisija veica par šo tematu?

3. Vai Komisija var novērtēt, kā pašreiz ir transponēta Direktīva par Eiropas aizsardzības rīkojumu, un kad būs publicēts īstenošanas ziņojums? Vai Komisija var izvērtēt vajadzību aktivizēt pārejas klauzulu, iekļaujot ar dzimumu saistītu vardarbību starp noziedzīgiem nodarījumiem, kas uzskaitīti Līguma par Eiropas Savienības darbību 83. panta 1. punktā?

4. Kā Komisija plāno sadarboties ar citām ES iestādēm, lai 2017. gadu noteiktu par ES gadu pret sievietēm vērstas vardarbības izbeigšanai, kas ir vairākkārt prasīts kā būtisks izpratnes veicināšanas instruments?

5. Vai Komisija ir apņēmusies pārskatīt spēkā esošos tiesību aktus un tiesībaizsardzības mehānismus, lai efektīvi apkarotu jaunus pret sievietēm un meitenēm vērstas vardarbības veidus, piemēram, kibervardarbību, kiberuzmākšanos utt.?