Parlamentiniai klausimai
PDF 55kWORD 25k
2015 m. spalio 21 d.
O-000133/2015
Klausimas, į kurį atsakoma žodžiu, Nr. O-000133/2015
Komisijai
Darbo tvarkos taisyklių 128 straipsnis
Charles Goerens, Filiz Hyusmenova, ALDE frakcijos vardu

 Tema: Kundūzo ligoninės oro antpuoliai ir humanitarinių darbuotojų apsauga

Kundūzo bombardavimas – nepriimtina tragedija ir galbūt karo nusikaltimas, nes antpuolis tęsėsi ilgiau nei 30 minučių po to, kai JAV ir NATO pareigūnai buvo informuoti apie ligoninės vietą – kurio metu žuvo organizacijos „Gydytojai be sienų“ (pranc. Médecins Sans Frontières, MSF) humanitarinės pagalbos darbuotojai, teikiantys pagalbą silpniausiems ir pažeidžiamiausiems asmenims viešojoje erdvėje („Gydytojai be sienų“ ligoninėje).

Per paskutinę mėnesinę Strasbūro sesiją Komisijos narys C. Stylianides informavo apie skubų papildomos humanitarinės pagalbos poreikio įvertinimą.

1. Po pirmojo įvertinimo, kokias priemones siūlo Komisija, siekdama:

– pagerinti humanitarinę pagalbą teikiančių darbuotojų apsaugą (visų pirma užtikrinti saugią ir tinkamą humanitarinės pagalbos prieigą, ypač teikiant atitinkamas humanitarines paslaugas naudojantis oro transportu);

– sukurti humanitarinį koridorių Kundūzo provincijoje;

– užtikrinti atitinkamą atskaitomybę už apsaugos priemonės, taip pat tolesnę atakų prieš humanitarinės pagalbos darbuotojus stebėseną?

2. Kokių iniciatyvų ketina imtis Komisija tam, kad užtikrintų nepriklausomą Kundūzo bombardavimo tyrimą ir pateiktų baudžiamuosius kaltinimus už keleto žmonių žūtį ir dalinį ligoninės sunaikinimą?

Klausimo originalo kalba: EN
Teisinis pranešimas - Privatumo politika