Deputātu jautājumi
PDF 53kWORD 26k
2015. gada 21. oktobris
O-000133/2015
Jautājums, uz kuru jāatbild mutiski O-000133/2015
Komisijai
Reglamenta 128. pants
Charles Goerens, Filiz Hyusmenova, ALDE grupas vārdā

 Temats: Gaisa uzbrukums Kunduzas slimnīcai un humanitāro darbinieku aizsardzība

Kunduzas bombardēšana ir nepieņemama traģēdija un, iespējams, kara noziegums, jo uzbrukums turpinājās vairāk nekā 30 minūtes pēc tam, kad ASV un NATO amatpersonas tika informētas par tā mērķi. Šajā uzbrukumā ar savu dzīvību samaksāja organizācijas Médecins Sans Frontières (MSF) humanitārie darbinieki, kuri tajā brīdī palīdzēja visneaizsargātākajiem cilvēkiem publiskā vietā (MSF slimnīcā).

Pēdējā sesijā Strasbūrā komisārs K. Stiljanidis paziņoja, ka tiks steidzami izvērtēta nepieciešamība pēc papildu humānās palīdzības.

1. Kādus pasākumus pēc pirmā novērtējuma Komisija šobrīd ierosina, lai:

– uzlabotu humanitāro darbinieku aizsardzību (proti, drošu un atbilstīgu humānās palīdzības piegādi, jo īpaši ar gaisa transportu);

– izveidotu humanitāro koridoru Kunduzas provincē;

– nodrošinātu pietiekamu pārskatatbildību par aizsardzības pasākumiem, kā arī konsekventi uzraudzītu, lai pret humanitārajiem darbiniekiem netiktu vērsti uzbrukumi?

2. Kādas iniciatīvas Komisija vēlas īstenot, lai nodrošinātu, ka tiek veikta neatkarīga izmeklēšana par Kunduzas bombardēšanu un tiktu izvirzītas kriminālapsūdzības par vairāku cilvēku nogalināšanu un daļēju slimnīcas iznīcināšanu?

Jautājuma oriģinālvaloda: EN
Juridisks paziņojums - Privātuma politika