Procedūra : 2015/2932(RSP)
Procedūros eiga plenarinėje sesijoje
Dokumento priėmimo eiga : O-000154/2015

Pateikti tekstai :

O-000154/2015 (B8-0101/2016)

Debatai :

PV 21/01/2016 - 5
CRE 21/01/2016 - 5

Balsavimas :

PV 25/02/2016 - 7.13

Priimti tekstai :


Parlamentiniai klausimai
PDF 187kWORD 27k
2015 m. gruodžio 7 d.
O-000154/2015
Klausimas, į kurį atsakoma žodžiu, Nr. O-000154/2015
Komisijai
Darbo tvarkos taisyklių 128 straipsnis
Bernd Lange, Daniel Caspary, Tarptautinės prekybos komiteto vadu

 Tema: Derybų dėl laisvosios prekybos susitarimų (LPS) su Australija ir Naująja Zelandija pradžia
 Atsakymas plenariniame posėdyje 

Azijos ir Ramiojo vandenyno regiono regioninę ekonomikos struktūrą vykdant daugiašales derybas, kurios apima Partnerystės abipus Ramiojo vandenyno susitarimą ir Regioninę visapusišką ekonominę partnerystę, formuoja ir Kinija, ir JAV.

ES, Australija ir Naujoji Zelandija yra panašiai mąstančios partnerės, kurios puoselėja tas pačias bendras demokratines vertybes ir turi tuos pačius interesus bei panašiai vertina pagrindines pasaulines problemas, pvz., žmogaus teisių, saugumo, vystymosi ir aplinkos apsaugos klausimus.

Nepaisant glaudaus bendradarbiavimo, Australija ir Naujoji Zelandija išlieka Pasaulio prekybos organizacijos (PPO) narėmis, su kuriomis ES nėra sudariusi abipusio lengvatinio patekimo į rinką susitarimo ir neveda derybų tuo tikslu. Tokių PPO narių yra tik šešios. Kitos šalys yra Rusija, Kinija, Honkongas ir Kinijos Taipėjus (Taivanas). Sunku suprasti, kodėl Australija ir Naujoji Zelandija išlieka šioje šalių grupėje.

Ar Komisija galėtų paaiškinti, kodėl tokios artimos partnerės kaip Australija ir Naujoji Zelandija, kurios laisvosios prekybos susitarimų su ES siekia jau beveik dešimtmetį, negalėjo pradėti derybų su ES?

Kokie galimi prekybos srautų nukreipimo į kitas šalis pavojai kyla dėl Partnerystės abipus Ramiojo vandenyno ir ar jie turi poveikį galimam ES susidomėjimui aukštos kokybės visapusiškų laisvosios prekybos susitarimų su Australija ir Naująja Zelandija sudarymu?

Ar sutelkus dėmesį į greitą aukštos kokybės ir visapusiškų susitarimų su panašiai mąstančiomis ir ambicingomis partnerėmis kaip, pvz., Australija ir Naujoji Zelandija, sudarymą ES galėtų labiau integruotis į vertės grandines Azijos ir Ramiojo vandenyno regione?

Atsižvelgiant į ES naują prekybos ir investicijų strategiją, 2015 m. spalio 29 d. pirmininkų J.-C. Junckerio ir D. Tusko ir Naujosios Zelandijos ministro pirmininko J. Key bendrą pareiškimą ir 2015 m. lapkričio 15 d. pirmininkų J.-C. Junckerio ir D. Tusko ir Australijos ministro pirmininko M. Turnbullo bendrą pareiškimą, ar Komisija galėtų pateikti naujausią informaciją apie savo su būsimais LPS su Australija ir Naująja Zelandija susijusius planus?

Klausimo originalo kalba: EN
Teisinė informacija - Privatumo politika