Menetluse etapid istungitel
Dokumendi valik : O-000019/2017

Esitatud tekstid :

O-000019/2017 (B8-0220/2017)

Arutelud :

PV 15/05/2017 - 9
PV 18/05/2017 - 16
CRE 18/05/2017 - 16

Hääletused :

Vastuvõetud tekstid :


Parlamendi esitatud küsimused
PDF 190kWORD 16k
15. märts 2017
O-000019/2017
Põhjalikum kirjalikult vastatav arupärimine koos aruteluga O-000019/2017
komisjonile
Kodukorra artikkel 130b
Dubravka Šuica, Franc Bogovič, Daniel Buda, Pál Csáky, Andor Deli, György Hölvényi, Marijana Petir, Ivan Štefanec, Patricija Šulin, Alojz Peterle, Marian-Jean Marinescu, Miroslav Mikolášik, Ivana Maletić, Milan Zver, Tomáš Zdechovský, Inese Vaidere, Traian Ungureanu, Željana Zovko, Eduard Kukan, Krišjānis Kariņš, Ivica Tolić, Romana Tomc, Dariusz Rosati, Artis Pabriks, Adam Szejnfeld, Renate Sommer, Pavel Svoboda, Michaela Šojdrová, Iuliu Winkler, Zigmantas Balčytis, Nicola Caputo, Doru-Claudian Frunzulică, Georgi Pirinski, Monika Smolková, Olga Sehnalová, Biljana Borzan, Tonino Picula, Anna Elżbieta Fotyga, Ruža Tomašić, Monica Macovei, Jana Žitňanská, Georgios Epitideios, Ivan Jakovčić, Ivo Vajgl, Merja Kyllönen, Julia Pitera

 Teema: Põhjalikum arupärimine - Erinevused tooteinfos, toodete koostises ja maitses ELi kesk-/ida- ja lääneosa turgudel
 Vastus täiskogul 

6. märtsil 2017. aastal Brüsselis toimunud nõukogu 3524. istungil (põllumajandus ja kalandus) paluti komisjonil toiduainete kahetise kvaliteedi osas „kaaluda asjakohaseid meetmeid, sealhulgas ELi tasandi õigusakte“.

Uuringud on kinnitanud erinevusi ELi kesk-/ida- ja lääneosa turgudel müüdavate identse kaubamärgi ja pakendiga toodete koostises ja kvaliteedis ning paljud tooted, mida müüakse ELi kesk-/idaosa riikides, sisaldavad sageli madalama kvaliteediga koostisaineid kui ELi lääneturgudel müüdavad kaubamärgiga tooted. Mõned uuringud näitavad, et kuni pooltel toodetest on erinevused, mis mõjutavad oluliselt nende kvaliteeti, sealhulgas väiksem lihasisaldus, suurem rasvade sisaldus, rohkem kunstlikke magus- ja säilitusaineid ning väiksem kaal.

Seda on täheldatud paljude toodete puhul – toidust ja tualett-tarvetest puhastusainete ja desinfektsioonivahenditeni –, millel on madalam kvaliteet ja mõnikord kõrgem hind kui identsetel toodetel ELi turu läänesegmendis.

On tõsi, et äriühingud teevad erinevatele turgudele erinevaid tooteid. Siiski on vastuvõetamatu, et esineb erinevusi põhikoostisaine kvaliteedis ja et tarbijaid sellisel viisil eksitatakse.

Võttes arvesse ELi ühtset siseturgu, milliseid meetmeid kavatseb komisjon võtta, et lõpetada sellised ühtse turu killustamise tavad? Kas komisjon kavatseb läbi vaadata ELi õigusaktid, et tarbijaid kaitsta, kaotades topeltstandardid Kesk-/Ida- ja Lääne-Euroopas müüdavate toodete kvaliteedis?

Keel, milles küsimus esitati: EN
Õigusteave - Privaatsuspoliitika