Dokumenta lietošanas cikls sēdē
Dokumenta lietošanas cikls : O-000019/2017

Iesniegtie teksti :

O-000019/2017 (B8-0220/2017)

Debates :

PV 15/05/2017 - 9
PV 18/05/2017 - 16
CRE 18/05/2017 - 16

Balsojumi :

Pieņemtie teksti :


Deputātu jautājumi
PDF 192kWORD 16k
2017. gada 15. marts
O-000019/2017
Plaša iztaujāšana, uz kuru jāatbild rakstiski un kurai seko debates O-000019/2017
Komisijai
Reglamenta 130.b pants
Dubravka Šuica, Franc Bogovič, Daniel Buda, Pál Csáky, Andor Deli, György Hölvényi, Marijana Petir, Ivan Štefanec, Patricija Šulin, Alojz Peterle, Marian-Jean Marinescu, Miroslav Mikolášik, Ivana Maletić, Milan Zver, Tomáš Zdechovský, Inese Vaidere, Traian Ungureanu, Željana Zovko, Eduard Kukan, Krišjānis Kariņš, Ivica Tolić, Romana Tomc, Dariusz Rosati, Artis Pabriks, Adam Szejnfeld, Renate Sommer, Pavel Svoboda, Michaela Šojdrová, Iuliu Winkler, Zigmantas Balčytis, Nicola Caputo, Doru-Claudian Frunzulică, Georgi Pirinski, Monika Smolková, Olga Sehnalová, Biljana Borzan, Tonino Picula, Anna Elżbieta Fotyga, Ruža Tomašić, Monica Macovei, Jana Žitňanská, Georgios Epitideios, Ivan Jakovčić, Ivo Vajgl, Merja Kyllönen, Julia Pitera

 Temats: Plaša interpelācija - produktu apraksta, sastāva un garšas atšķirības ES centrālā/austrumu reģiona un rietumu reģiona tirgos
 Atbilde plenārsēdē 

Briselē Lauksaimniecības un zivsaimniecības padomes 2017. gada 6. marta 3524. sanāksmē par pārtikas produktu kvalitātes atšķirībām Komisijai prasīja “apsvērt atbilstīgus pasākumus, tostarp ES mēroga tiesību aktus.”

Pētījumos ir apstiprināts, ka pastāv kvalitātes atšķirības starp identiska zīmola un identiska iepakojuma produktiem, ko pārdod ES centrālā/austrumu reģiona un rietumu reģiona tirgos, un daudzu ES centrālā/austrumu reģiona valstīs pārdoto produktu sastāvā bieži ir zemākas kvalitātes sastāvdaļas nekā tā paša zīmola produktos, ko pārdod ES rietumu reģiona tirgos. Atsevišķos pētījumos norādīts, ka gandrīz pusei produktu konstatētas atšķirības, kas būtiski ietekmē to kvalitāti, tostarp mazāks gaļas daudzums, vairāk tauku, mākslīgo saldinātāju un konservantu, kā arī mazāks svars.

Šādas atšķirības konstatētas plašam produktu klāstam — gan pārtikas produktiem un kosmētikai, gan mazgāšanas un dezinficēšanas līdzekļiem, un reizēm šos produktus pārdod par augstāku cenu nekā identiskus produktus ES tirgus rietumu segmentā.

Protams, ka uzņēmumi produktus pielāgo konkrētajiem tirgiem. Tomēr nav pieļaujams, ka atšķiras pamata sastāvdaļu kvalitāte un tiek maldināti patērētāji.

Ņemot vērā ES vienoto iekšējo tirgu, kādus pasākumus Komisija veiks, lai pārtrauktu šādu vienotā tirgus fragmentācijas praksi? Vai Komisija pārskatīs ES tiesību aktus, lai aizsargātu patērētājus, likvidējot kvalitātes dubultstandartus, kādi pastāv ES centrālā/austrumu reģiona un rietumu reģiona tirgos pārdotajiem produktiem?

Jautājuma oriģinālvaloda: EN
Juridisks paziņojums - Privātuma politika