Parlamenta jautājums - O-000044/2017Parlamenta jautājums
O-000044/2017

Plaša interpelācija - ES armija

Plaša iztaujāšana, uz kuru jāatbild rakstiski un kurai seko debates O-000044/2017
Komisijai
Reglamenta 130.b pants
Beatrix von Storch, EFDD grupas vārdā

Dokumenta lietošanas cikls sēdē
Dokumenta lietošanas cikls :  
O-000044/2017
Iesniegtie teksti :
O-000044/2017 (B8-0322/2017)
Balsojumi :
Pieņemtie teksti :

Katru gadu Komisijas priekšsēdētājs J. C. Juncker aicina uz lielāku integrāciju attiecībā uz ES armiju. Pagājušajā gadā laikrakstam Welt am Sonntag viņš paziņoja, ka ES armija „...palīdzētu mums izveidot kopēju ārlietu un drošības politiku, kā arī ļautu Eiropai uzņemties atbildību par pasaulē notiekošo.”

Komisijas priekšsēdētājs arī norādīja, ka „...ar savu armiju Eiropa varētu pamatoti reaģēt uz miera apdraudējumu dalībvalstī vai kaimiņvalstī” un „...kopējā Eiropas armija būtu skaidrs vēstījums Krievijai, ka mēs esam nopietni noskaņoti attiecībā uz mūsu Eiropas vērtību aizstāvēšanu.”

Vai priekšsēdētājs J. C. Juncker runā par to pašu globālo atbildību, kuru uzņēmusies ASV, t.i., neveiksmīgas un dārgas militārās iejaukšanās Sīrijā, Lībijā, Irākā, Afganistānā, Pakistānā, Jemenā un Somālijā?

Kādas tieši „Eiropas vērtības”, kuras priekšsēdētājs J. C. Juncker vēlas aizsargāt, tiek ievērotas tādās trešās valstīs kā Lībija, Turcija un Ukraina?

Vai priekšsēdētājs J. C. Juncker izmantotu ES armiju gadījumā, ja dalībvalsts vai grupējums tās iekšienē apdraudētu Eiropas vērtības vai mieru, un vai dalībvalsts izstāšanās radītu draudus Eiropas vērtībām?