Procedūra : 2018/2571(RSP)
Dokumenta lietošanas cikls sēdē
Dokumenta lietošanas cikls : O-000020/2018

Iesniegtie teksti :

O-000020/2018 (B8-0014/2018)

Debates :

PV 19/04/2018 - 5
CRE 19/04/2018 - 5

Balsojumi :

Pieņemtie teksti :


Deputātu jautājumi
PDF 183kWORD 19k
2018. gada 26. februāris
O-000020/2018
Jautājums, uz kuru jāatbild mutiski O-000020/2018
Komisijai
Reglamenta 128. pants
Petra Kammerevert, Kultūras un izglītības komiteja komitejas vārdā

 Temats: Boloņas procesa īstenošana - pašreizējais stāvoklis un turpmākie pasākumi
 Atbilde plenārsēdē 

Ņemot vērā gaidāmo Boloņas procesa ministru konferenci, kas notiks Parīzē 2018. gada maijā, Komisija kā pilntiesīga Boloņas procesa dalībniece, kas atbalsta dalībvalstis to centienos modernizēt savas izglītības sistēmas, tiek aicināta atbildēt uz šādiem jautājumiem:

1. Kā Komisija vērtē Boloņas procesa pašreizējo stāvokli?

2. Vai Komisija var sniegt pārskatu par notikumiem, tostarp problēmām un panākumiem, kopš Erevānas paziņojuma pieņemšanas 2015. gadā?

3. Kādi faktori līdz šim varētu būt kavējuši efektīvu Boloņas procesa īstenošanu? Kādas rīcības iespējas Komisija saskata, lai mazinātu neatbilstību starp ministru sanāksmēs pieņemtajiem paziņojumiem un pasākumiem, kas tiek veikti dalībvalstu līmenī?

4. Vai Komisija var minēt piemērus palīdzībai, kas sniegta dalībvalstīm un kas ir bijusi svarīga tam, lai izpildītu Boloņas procesa saistības?

5. Kādus pasākumus Komisija ir veikusi vai veiks, lai Boloņas procesam dotu jaunu impulsu, lai veicinātu Boloņas procesa reformu īstenošanu un stiprinātu un turpmāk attīstītu integrētāku un konsolidētāku Eiropas augstākās izglītības telpu (EHEA)?

6. Kādi ir Komisijas stratēģiskie mērķi saistībā ar Boloņas procesa attīstību?

7. Kādi ir svarīgākie lēmumi, kurus paredzēts pieņemt Boloņas ministru konferencē Parīzē? Kādas ir Boloņas procesa un nākotnes EHEA pēc 2020. gada jaunās iespējamās prioritātes?

8. Kādi pasākumi ir veikti saistībā ar Erevānas paziņojumu, lai veicinātu integrāciju un uzlabotu vienlīdzīgas iespējas saņemt augstāko izglītību, tostarp lai integrētu bēgļus, migrantus, minoritātes, personas ar invaliditāti un citas neaizsargātās grupas? Kādas konkrētas iniciatīvas tiek uzsāktas, lai nodrošinātu, ka absolventiem ir iekļūšanai darba tirgū vajadzīgās prasmes un augstākā izglītība labāk atbilst darba devēju vajadzībām, un lai veicinātu uzņēmējdarbības un inovāciju prasmes?

9. Vai Komisija uzrauga kvalifikāciju un studiju periodu atzīšanu Eiropas augstākās izglītības telpā?

10. Kādus pasākumus Komisija plāno veikt, lai uzlabotu studentu mobilitāti, kas joprojām tiek uzskatīta par problēmu studentiem, kuri nāk no nelabvēlīgas vides?

11. Vai Komisija pašlaik īsteno konkrētus pasākumus vai instrumentus, kuru mērķis ir veicināt bēgļu izcelsmes personu piekļuvi izglītībai un augstākajai izglītībai un vienkāršot procedūras viņu kvalifikāciju atzīšanai?

Jautājuma oriģinālvaloda: EN
Pēdējā atjaunošana: 2018. gada 28. februārisJuridisks paziņojums - Privātuma politika