Procedūra : 2018/2634(RSP)
Procedūros eiga plenarinėje sesijoje
Dokumento priėmimo eiga : O-000043/2018

Pateikti tekstai :

O-000043/2018 (B8-0025/2018)

Debatai :

PV 13/06/2018 - 17
CRE 13/06/2018 - 17

Balsavimas :

Priimti tekstai :


Parlamentiniai klausimai
PDF 185kWORD 18k
2018 m. gegužės 2 d.
O-000043/2018
Klausimas, į kurį atsakoma žodžiu, Nr. O-000043/2018
Tarybai
Darbo tvarkos taisyklių 128 straipsnis
Linda McAvan, Vystymosi komiteto vadu

 Tema: Derybos dėl naujo partnerystės susitarimo su Afrikos, Karibų ir Ramiojo vandenyno valstybių grupe
 Atsakymas plenariniame posėdyje 

2017 m. gruodžio 12 d. Komisija priėmė rekomendaciją dėl Tarybos sprendimo, kuriuo suteikiami įgaliojimai pradėti derybas dėl ES ir Afrikos, Karibų ir Ramiojo vandenyno valstybių grupės partnerystės susitarimo. Derybos suteikia galimybę modernizuoti ES ir AKR valstybių grupės partnerystę, ji ir toliau turėtų būti teisiškai privaloma bei grindžiama-vertybėmis. Dėl pasiūlymų kyla nemažai klausimų.

– Kaip pagal Tarybos įgaliojimus bus suderintas siūlomas perėjimas prie regioninių susitarimų ir siekis išlaikyti stiprią AKR tapatybę?

– Koks vaidmuo ir teisinis statusas pagal naująją partnerystę numatytas Afrikos Sąjungai ir tokioms regioninėms organizacijoms kaip regioninės ekonominės bendrijos?

– Kokios pusiausvyros siekia Taryba, kad itin daug dėmesio būtų skiriama Afrikai bei nuolatinei partnerystei su Karibų jūros ir Ramiojo vandenyno regionais?

– Kaip Taryba ketina siekti, kad politinis dialogas būtų veiksmingesnis, kaip ji ketina gerinti žmogaus teisių padėties stebėseną bei užtikrinti, kad stebėsena būtų įtraukesnė ir labiau dalyvaujamoji?

– Kaip Taryba ketina užmegzti tikrą daugelio subjektų partnerystę, kuri sudarytų galimybę parlamentams, pilietinei visuomenei ir regionų bei vietos valdžios institucijoms suteikti didesnį vaidmenį per visą susitarimo gyvavimo ciklą pradedant derybomis ir baigiant įgyvendinimu?

– Kaip Taryba užtikrins, kad išplėsta partnerystė, kuri apims ne tik pagalbą, bet daugiau politikos elementų, nesusilpnintų partnerystės įsipareigojimų panaikinti skurdą ir nė vieno nepalikti nuošalyje? Ką Taryba ketina daryti, kad būtų sukurta sistema, pagal kurią privačiojo sektoriaus veiksmų srityje būtų laikomasi žmogaus teisių ir tvaraus vystymosi principų?

– Kaip pagal Tarybos įgaliojimus bus stiprinamas parlamentinis būsimos partnerystės aspektas? Kokią institucinę struktūrą be visa apimančios Jungtinės parlamentinės asamblėjos numato Taryba?

– Kokiu mastu pagal įgaliojimus bus stiprinamos konsultacinės ir (arba) patariamosios būsimos Jungtinės parlamentinės asamblėjos galios ir užtikrinama, kad Ministrų Taryba reguliariai konsultuotųsi su Asamblėja?

– Ar Taryba ketina skelbti galutinius ES derybinius nurodymus?

Klausimo originalo kalba: EN
Atnaujinta: 2018 m. gegužės 4 d.Teisinė informacija - Privatumo politika