Procedūra : 2018/2634(RSP)
Dokumenta lietošanas cikls sēdē
Dokumenta lietošanas cikls : O-000043/2018

Iesniegtie teksti :

O-000043/2018 (B8-0025/2018)

Debates :

PV 13/06/2018 - 17
CRE 13/06/2018 - 17

Balsojumi :

Pieņemtie teksti :


Deputātu jautājumi
PDF 184kWORD 18k
2018. gada 2. maijs
O-000043/2018
Jautājums, uz kuru jāatbild mutiski O-000043/2018
Padomei
Reglamenta 128. pants
Linda McAvan, Attīstības komiteja komitejas vārdā

 Temats: Sarunas par jauno partnerības nolīgumu starp Eiropas Savienību un Āfrikas, Karību jūras reģiona un Klusā okeāna valstu grupas valstīm
 Atbilde plenārsēdē 

Komisija 2017. gada 12. decembrī pieņēma ieteikumu Padomes lēmumam, ar ko pilnvaro sākt sarunas par partnerības nolīgumu starp ES un Āfrikas, Karību jūras reģiona un Klusā okeāna valstu grupas valstīm. Sarunas sniedz iespēju modernizēt ES un Āfrikas, Karību jūras reģiona un Klusā okeāna valstu grupas valstu partnerību, kurai arī turpmāk ir jābūt juridiski saistošai un balstītai uz vērtībām. Saistībā ar šiem priekšlikumiem ir radušies vairāki jautājumi.

– Kā Padomes pilnvaras saskaņos ierosināto pāreju uz reģionāliem līgumiem ar spēcīgas ĀKK identitātes saglabāšanu?

– Kāda loma un juridiskais statuss jaunajā partnerībā ir paredzēts Āfrikas Savienībai un reģionālajām organizācijām, piemēram, reģionālajām ekonomikas kopienām?

– Kādu līdzsvaru Padome cenšas panākt starp spēcīgas uzmanības pievēršanu Āfrikai un turpmāko sadarbību ar Karību jūras un Klusā okeāna reģionu?

– Kā Padome plāno padarīt efektīvāku politisko dialogu, uzlabot cilvēktiesību situācijas uzraudzību un palielināt uzraudzības iekļaujošo un iesaistošo raksturu?

– Kā Padome plāno izveidot patiesu vairākdalībnieku partnerību, kas piešķirtu svarīgāku lomu parlamentiem, pilsoniskajai sabiedrībai, kā arī reģionālajām un vietējām iestādēm visā nolīguma dzīves ciklā no sarunām līdz tā īstenošanai?

– Kā Padome nodrošinās, ka plašākā partnerība, kas ietver ne tikai atbalstu, bet arī vairākus politikas virzienu elementus, nevājinās partnerības saistības nabadzības mazināšanas jomā un neatstās nevienu novārtā? Kādi ir Padomes plāni attiecībā uz tādas sistēmas izveidi, kas ievērotu cilvēktiesības un ilgtspējīgas attīstības principus saistībā ar privātā sektora darbību?

– Kā Padomes pilnvaras stiprinās turpmākās partnerības parlamentāro dimensiju? Kādu institucionālo struktūru ir paredzējusi Padome papildus visaptverošajai Apvienotajai parlamentārajai asamblejai (APA)?

– Cik lielā mērā pilnvaras palielinās turpmākās APA konsultatīvo/padomdevēja lomu un nodrošinās Asamblejas regulāras apspriedes ar Ministru padomi?

– Vai Padome plāno publicēt galīgās ES sarunu norādes?

Jautājuma oriģinālvaloda: EN
Pēdējā atjaunošana: 2018. gada 4. maijsJuridisks paziņojums - Privātuma politika