Procedūra : 2018/2634(RSP)
Dokumenta lietošanas cikls sēdē
Dokumenta lietošanas cikls : O-000044/2018

Iesniegtie teksti :

O-000044/2018 (B8-0026/2018)

Debates :

PV 13/06/2018 - 17
CRE 13/06/2018 - 17

Balsojumi :

Pieņemtie teksti :


Deputātu jautājumi
PDF 183kWORD 18k
2018. gada 2. maijs
O-000044/2018
Jautājums, uz kuru jāatbild mutiski O-000044/2018
Komisijai
Reglamenta 128. pants
Linda McAvan, Attīstības komiteja komitejas vārdā

 Temats: Sarunas par jauno partnerības nolīgumu ar Āfrikas, Karību jūras reģiona un Klusā okeāna valstu grupas valstīm
 Atbilde plenārsēdē 

Komisija 2017. gada 12. decembrī pieņēma ieteikumu Padomes lēmumam, ar ko pilnvaro sākt sarunas par partnerības nolīgumu starp ES un Āfrikas, Karību jūras reģiona un Klusā okeāna valstu grupas valstīm. Sarunas sniedz iespēju modernizēt ES un Āfrikas, Karību jūras reģiona un Klusā okeāna valstu grupas valstu partnerību, kurai arī turpmāk ir jābūt juridiski saistošai un balstītai uz vērtībām. Saistībā ar šiem priekšlikumiem ir radušies vairāki jautājumi.

– Kā Komisija plāno saskaņot ierosināto pāreju uz reģionāliem līgumiem ar spēcīgas ĀKK identitātes saglabāšanu?

– Kāda loma un juridiskais statuss jaunajā partnerībā ir paredzēts Āfrikas Savienībai un reģionālajām organizācijām, piemēram, reģionālajām ekonomikas kopienām?

– Kādu līdzsvaru Komisija cenšas panākt starp spēcīgas uzmanības pievēršanu Āfrikai un turpmāko sadarbību ar Karību jūras un Klusā okeāna reģionu?

– Kā Komisija plāno padarīt efektīvāku politisko dialogu, uzlabot cilvēktiesību situācijas uzraudzību un palielināt uzraudzības iekļaujošo un iesaistošo raksturu?

– Kā Komisija plāno izveidot patiesu vairāku dalībnieku partnerību, kas piešķirtu svarīgāku lomu parlamentiem, pilsoniskajai sabiedrībai un reģionālajām un vietējām iestādēm visā nolīguma dzīves ciklā no sarunām līdz tā īstenošanai?

– Kā Komisija nodrošinās, ka plašākā partnerība, kas ietver ne tikai atbalstu, bet arī vairākus politikas virzienu elementus, nevājinās partnerības saistības nabadzības mazināšanas jomā un neatstās nevienu novārtā? Kādi ir Komisijas plāni attiecībā uz tādas sistēmas izveidi, kas ievērotu cilvēktiesības un ilgtspējīgas attīstības principus saistībā ar privātā sektora darbību?

– Kā Komisija plāno stiprināt turpmākās partnerības parlamentāro dimensiju? Kādu institucionālo struktūru Komisija ir paredzējusi papildus visaptverošajai Apvienotajai parlamentārajai asamblejai (APA)?

– Kā Komisija plāno palielināt turpmākās APA konsultatīvo/padomdevēja lomu un nodrošināt Asamblejas regulāras apspriedes ar Ministru padomi?

– Vai Komisija pieprasīs Padomei publicēt galīgās ES sarunu norādes?

Jautājuma oriģinālvaloda: EN
Pēdējā atjaunošana: 2018. gada 4. maijsJuridisks paziņojums - Privātuma politika