Procedūra : 2018/2646(RSP)
Procedūros eiga plenarinėje sesijoje
Dokumento priėmimo eiga : O-000053/2018

Pateikti tekstai :

O-000053/2018 (B8-0032/2018)

Debatai :

PV 04/07/2018 - 22
CRE 04/07/2018 - 22

Balsavimas :

Priimti tekstai :


Parlamentiniai klausimai
PDF 187kWORD 17k
2018 m. gegužės 17 d.
O-000053/2018
Klausimas, į kurį atsakoma žodžiu, Nr. O-000053/2018
Komisijai
Darbo tvarkos taisyklių 128 straipsnis
Cecilia Wikström, Peticijų komiteto vadu

 Tema: Neigiamas Užsienio sąskaitoms taikomų mokestinių prievolių vykdymo akto (FATCA) poveikis ES piliečiams ir ypač vadinamiems atsitiktiniams amerikiečiams
 Atsakymas plenariniame posėdyje 

Jungtinės Valstijos yra viena iš dviejų pasaulio šalių, taikančių pilietybe pagrįstą apmokestinimą.

Nuo FATCA ir su juo susijusių tarpvyriausybinių susitarimų, sudarytų tarp valstybių narių ir Jungtinių Valstijų, įsigaliojimo ES finansų įstaigos buvo įpareigotos atskleisti išsamią informaciją apie sąskaitas, kurios priklauso tariamiems JAV piliečiams, o tai reiškia, kad kyla duomenų apsaugos klausimų. Eksteritorinį FATCA ir su juo susijusių tarpvyriausybinių susitarimų poveikį patyrė daug ES piliečių, ypač vadinamieji atsitiktiniai amerikiečiai, taip pat dvigubą (ES ir JAV) pilietybę turintys asmenys ir jų šeimos nariai, neturintys JAV pilietybės. Dėl FATCA padaugėjo ES piliečių, kuriems neleidžiama naudotis pagrindinėmis bankininkystės paslaugomis ES, o tai, atrodo, pažeidžia Mokėjimo sąskaitų direktyvą (Direktyva 2014/92/ES) ir ES pagrindinių teisių chartiją.

1. Kaip Komisija ketina įtraukti vad. atsitiktinius amerikiečius į Mokėjimo sąskaitų direktyvos perkėlimo į nacionalinę teisę vertinimą ir užtikrinti visų ES piliečių teisę naudotis būtiniausias savybes turinčia mokėjimo sąskaita jų nediskriminuojant pagal Direktyvos 15 ir 16 straipsnius?

2. Kadangi kalbant apie FATCA ir dėl JAV atsisakymo dalyvauti EBPO Bendro duomenų teikimo standarto schemoje labai trūksta abipusiškumo tarp JAV ir ES, kokių diplomatinių veiksmų ketina imtis Komisija siekiant apsaugoti atitinkamų ES piliečių teises ir interesus nuo eksteritorinio FATCA poveikio?

3. Ar Komisija mano, kad reikia bendro ES požiūrio siekiant tinkamai apsaugoti ES piliečių teises ir užtikrinti abipusiškumą, laikantis aukščiausių tarptautinių mokesčių skaidrumo standartų? Visų pirma, ar Komisija galėtų dar kartą apsvarstyti galimybę surengti derybas dėl ES ir JAV susitarimo dėl FATCA?

4. Ar Komisija galėtų atlikti išsamų FATCA poveikio ES piliečiams vertinimą ir paaiškinti, ar yra rimtų neatitikimų tarp ES piliečių ir asmenų, gyvenančių skirtingose ES valstybėse narėse, visų pirma kalbant apie ES duomenų apsaugą ir pagrindinių teisių standartus?

Klausimo originalo kalba: EN
Atnaujinta: 2018 m. gegužės 23 d.Teisinė informacija - Privatumo politika