Menetlus : 2018/2775(RSP)
Menetluse etapid istungitel
Dokumendi valik : O-000122/2018

Esitatud tekstid :

O-000122/2018 (B8-0001/2019)

Arutelud :

PV 12/02/2019 - 24
CRE 12/02/2019 - 24

Hääletused :

Vastuvõetud tekstid :


Parlamendi esitatud küsimused
PDF 197kWORD 20k
12. november 2018
O-000122/2018
Suuliselt vastatav küsimus O-000122/2018
komisjonile
Kodukorra artikkel 128
Dubravka Šuica, Guillaume Balas, Urszula Krupa, Catherine Bearder, Estefanía Torres Martínez, Martin Häusling, Piernicola Pedicini, Keskkonna-, rahvatervise ja toiduohutuse komisjoni nimel

 Teema: kanepi raviotstarbeline kasutamine
 Vastus täiskogul 

Ravikanepi teemalises teaduslikus kirjanduses leidub vaieldamatuid ja piisavaid tõendeid, et kanep ja kannabinoidid aitavad täiskasvanutel leevendada kroonilist valu, keemiaravist põhjustatud iiveldust ja oksendamist ning hulgiskleroosist tingitud spasmide sümptomeid. Lisaks soovitas Maailma Terviseorganisatsioon 2017. aasta detsembris, et kanepiühendit kannabidiooli (CBD) ei loetaks rahvusvaheliselt kontrollitavaks aineks. Üks kanepipõhine ravim on saanud müügiloa vastastikuse tunnustamise menetluse teel ja on müügil 17 liikmesriigis, kuid suitsetamisega seotud võimalike terviseriskide tõttu ei luba kanepi suitsetamist ravi otstarbel mitte ükski liikmesriik. Ravikanepi küsimus võrdsustatakse sageli kanepi tarbimisega meelelahutuslikul eesmärgil, mida tuleks aga käsitleda eraldi küsimusena. Regulatiivne keskkond on kiirelt muutumas nii ELis kui ka ülemaailmselt. Arvestades eespool toodut:

-Milliseid meetmeid on komisjon võtnud, et toetada kvaliteetseid ravikanepi uuringuid? Milliseid meetmeid kavatseb komisjon võtta tulevasteks uuringuteks ja kui palju rahalisi vahendeid kavatseb komisjon järgmisest ehk üheksandast raamprogrammist („Euroopa horisont“) sellistele uuringutele eraldada? Kas komisjon leiab, et ELi regulatiivne keskkond on kvaliteetsete ravikanepi uuringute tegemiseks soodne?

-Isegi nendes liikmesriikides, kus ravikanep on legaalne, on kanepi kättesaadavust, väljakirjutamist, ostmist, hinnakujundust ja hüvitamist puudutavad tingimused ning tervishoiutöötajate teadmiste tase selliste ravimite kasutusest märkimisväärselt erinevad, see aga tekitab patsientidele probleeme. Kas komisjon leiab, et ta peaks parandama patsientide juurdepääsu ravikanepile?

-Kas komisjon kavatseb kehtestada standardid mittefarmatseutilisele ravikanepile, et tagada tarbijate ohutus? Kas komisjon on uurinud, milline tetrahüdrokannabinooli (THC) piirnorm ravikanepis oleks tarbijate jaoks ohutu?

Keel, milles küsimus esitati: EN
Viimane päevakajastamine: 29. november 2018Õigusteave - Privaatsuspoliitika