Procedūra : 2018/2775(RSP)
Procedūros eiga plenarinėje sesijoje
Dokumento priėmimo eiga : O-000122/2018

Pateikti tekstai :

O-000122/2018 (B8-0001/2019)

Debatai :

PV 12/02/2019 - 24
CRE 12/02/2019 - 24

Balsavimas :

Priimti tekstai :


Parlamentiniai klausimai
PDF 202kWORD 20k
2018 m. lapkričio 12 d.
O-000122/2018
Klausimas, į kurį atsakoma žodžiu, Nr. O-000122/2018
Komisijai
Darbo tvarkos taisyklių 128 straipsnis
Dubravka Šuica, Guillaume Balas, Urszula Krupa, Catherine Bearder, Estefanía Torres Martínez, Martin Häusling, Piernicola Pedicini, Aplinkos, visuomenės sveikatos ir maisto saugos komiteto vadu

 Tema: Kanapių naudojimas gydymo tikslais
 Atsakymas plenariniame posėdyje 

Iš esamos mokslinės literatūros medicininių kanapių tema apžvalgos matyti, kad yra akivaizdžių ar svarių įrodymų, jog kanapės ir kanabinoidai turi gydomąjį poveikį suaugusiesiems gydant chronišką skausmą, slopinant chemoterapijos sukeltą pykinimą ir vėmimą ir lengvinant išsėtinės sklerozės sukeliamus raumenų spazmus. Be to, 2017 m. gruodžio mėn. Pasaulio sveikatos organizacija oficialiai rekomendavo neįtraukti kanapėse randamo kanabidiolio (CBD) komponento į tarptautinį kontroliuojamų medžiagų sąrašą. Vienam kanapių pagrindu pagamintam vaistui buvo suteiktas leidimas pagal savitarpio pripažinimo procedūrą ir jį buvo leista pardavinėti 17-oje valstybių narių, bet dėl galimos rūkymo rizikos sveikatai nė viena valstybė narė neįteisino kanapių rūkymo gydymo tikslais. Medicininių kanapių naudojimo klausimas dažnai sutapatinamas su pasilinksminimų tikslais kaip narkotikas vartojamų kanapių klausimu, nors tai turėtų būti laikoma atskira problema. Reglamentavimo aplinka greitai keičiasi tiek ES, tiek visame pasaulyje. Taigi:

-Kokių veiksmų ėmėsi Komisija, kad remtų kokybiškus kanapių pagrindu pagamintų vaistų mokslinius tyrimus? Kokių veiksmų ketina imtis Komisija tyrimų srityje ateityje ir kokį finansavimą yra numačiusi skirti tokiems tyrimas pagal būsimąją 9–ąją bendrąją programą („Europos horizontas“)? Ar Komisija mano, kad reglamentavimo aplinka ES yra palanki tam, kad būtų atliekami kokybiški medicininių kanapių moksliniai tyrimai?

-Net tose valstybėse narėse, kuriose medicininių kanapių naudojimas yra įteisintas, prieigos, receptų išrašymo, pirkimo, kainų apskaičiavimo, kompensavimo ir sveikatos priežiūros specialistų žinių apie tokių vaistų naudojimą lygis labai skiriasi, o tai yra problema pacientams. Ar Komisija mano, kad ji turėtų pagerinti pacientų galimybes įsigyti medicininių kanapių?

-Ar Komisija ketina nustatyti standartus ne vaistų formos gydomosioms kanapėms, naudojamoms gydymo tikslais, kad būtų užtikrintas vartotojų saugumas? Ar Komisija atliko tyrimus, kad nustatytų, kokia turėtų būti tinkama tetrahidrokanabinolio (THC), esančio medicininėse kanapėse, kiekio riba, kad būtų apsaugoti vartotojai?

Klausimo originalo kalba: EN
Atnaujinta: 2018 m. lapkričio 29 d.Teisinė informacija - Privatumo politika