Procedūra : 2018/2775(RSP)
Dokumenta lietošanas cikls sēdē
Dokumenta lietošanas cikls : O-000122/2018

Iesniegtie teksti :

O-000122/2018 (B8-0001/2019)

Debates :

PV 12/02/2019 - 24
CRE 12/02/2019 - 24

Balsojumi :

Pieņemtie teksti :


Deputātu jautājumi
PDF 202kWORD 18k
2018. gada 12. novembris
O-000122/2018
Jautājums, uz kuru jāatbild mutiski O-000122/2018
Komisijai
Reglamenta 128. pants
Dubravka Šuica, Guillaume Balas, Urszula Krupa, Catherine Bearder, Estefanía Torres Martínez, Martin Häusling, Piernicola Pedicini, Vides, sabiedrības veselības un pārtikas nekaitīguma komiteja komitejas vārdā

 Temats: Marihuānas lietošana medicīniskos nolūkos
 Atbilde plenārsēdē 

Esošās zinātniskās literatūras apskats par medicīniskās marihuānas tematu sniedz pārliecinošus vai būtiskus pierādījumus, ka marihuānai un kanabinoīdiem piemīt terapeitiska iedarbība: tie ārstē hroniskas sāpes pieaugušajiem, darbojas kā pretvemšanas līdzeklis ķīmijterapijas izraisīta nelabuma un vemšanas gadījumā un atvieglo multiplās sklerozes spazmu simptomus. Turklāt 2017. gada decembrī PVO oficiāli ieteica marihuānas sastāvā esošo vielu kanabidiolu (CBD) neklasificēt starptautiskā līmenī kā kontrolējamu vielu. Vienas zāles, kuru pamatā ir marihuāna, tika apstiprinātas saskaņā ar savstarpējās atzīšanas procedūru un tiek laistas tirgū 17 dalībvalstīs, bet neviena dalībvalsts nav atļāvusi smēķēt marihuānu medicīniskos nolūkos, jo smēķēšana apdraud veselību. Jautājums par medicīnisko marihuānas lietošanu bieži vien tiek skatīts nediferencēti kopā ar marihuānas lietošanu kā atpūtas narkotiku, kas būtu jāuzskata par atsevišķu jautājumu. Regulatīvie nosacījumi strauji mainās gan ES, gan visā pasaulē. Ņemot vērā iepriekš minēto:

-Kādas darbības Komisija ir veikusi, lai atbalstītu kvalitatīvu pētniecību par zālēm, kuru pamatā ir marihuāna? Kādus pasākumus Komisija plāno turpmākajai pētniecībai, un cik daudz finansējuma tā plāno piešķirt šādai pētniecībai nākamajā — 9. pamatprogrammā (“Apvārsnis Eiropa”)? Vai Komisija uzskata, ka regulatīvā vide visā ES veicina kvalitatīvu pētniecību par medicīnisko marihuānu?

-Pat tajās dalībvalstīs, kurās medicīniskā marihuāna ir legāla, nosacījumi attiecībā uz piekļuvi, receptes izrakstīšanu, iegādi, cenām, kompensēšanu — kā arī tas, cik augsts ir veselības aprūpes speciālistu zināšanu līmenis par šādu zāļu lietošanu, — ievērojami atšķiras un sagādā pacientiem problēmas. Vai Komisija uzskata, ka tai vajadzētu uzlabot pacientu piekļuvi medicīniskajai marihuānai?

-Vai Komisija plāno noteikt standartus attiecībā uz nefarmaceitisku medicīnisko marihuānu, lai nodrošinātu patērētāju drošību? Vai Komisija ir pētījusi, kāda būtu medicīniskās marihuānas sastāvā esošā tetrahidrokanabinola (THC) pareizā robežvērtība, lai aizsargātu patērētājus?

Jautājuma oriģinālvaloda: EN
Pēdējā atjaunošana: 2018. gada 29. novembrisJuridisks paziņojums - Privātuma politika