Procedūra : 2019/2513(RSP)
Procedūros eiga plenarinėje sesijoje
Dokumento priėmimo eiga : O-000123/2018

Pateikti tekstai :

O-000123/2018 (B8-0002/2019)

Debatai :

PV 31/01/2019 - 3
CRE 31/01/2019 - 3

Balsavimas :

Priimti tekstai :


Parlamentiniai klausimai
PDF 190kWORD 19k
2018 m. lapkričio 20 d.
O-000123/2018
Klausimas, į kurį atsakoma žodžiu, Nr. O-000123/2018
Tarybai
Darbo tvarkos taisyklių 128 straipsnis
Iratxe García Pérez, Sylvia-Yvonne Kaufmann, Evelyn Regner, Anna Hedh, S&D frakcijos vardu

 Tema: Pasiūlymas dėl Moterų įmonių valdybose direktyvos
 Atsakymas plenariniame posėdyje 

2012 m. lapkričio mėn. Komisija paskelbė pasiūlymą dėl direktyvos dėl biržinių bendrovių nevykdomųjų direktorių pareigas einančių asmenų lyčių pusiausvyros gerinimo, kuris dažniausiai vadinamas pasiūlymu dėl moterų įmonių valdybose. Pasiūlymas pateiktas dėl jau seno Europos Parlamento prašymo Komisijai imtis veiksmų. Pasiūlyme nustatytas tikslas, kad nepakankamai atstovaujamos lyties asmenys sudarytų bent 40 % nevykdomųjų direktorių bendrovių valdybose (vadinamoji procedūrinė kvota). Šis tikslas turėtų būti pasiekti iki 2020 m. privačiame sektoriuje ir iki 2018 m. viešajame sektoriuje.

Manome, kad ši direktyva yra labai svarbi priemonė gerinti lyčių pusiausvyrą, kai priimami aukščiausio lygmens ekonominiai sprendimai, taip pat, kaip rodo įvairūs tyrimai, didinti įmonių konkurencingumą panaudojant visus socialinius talentus.

2013 m. lapkričio mėn. didele įvairių partijų atstovų balsų dauguma Parlamentas per pirmąjį svarstymą priėmė savo poziciją siekdamas, kad būtų priimta ši direktyva. Savo pozicijoje Parlamentas priėmė labai nedaug pakeitimų, kad parodytų Tarybai, jog gali pasiekti susitarimą dėl šio pasiūlymo. Tačiau dėl keleto valstybių narių išlygų susitarimas dar nepasiektas ir pasiūlymas iki šiol blokuojamas Taryboje.

Pastaraisiais metais daugelyje valstybių narių buvo atgaivinta ir stiprėjo vadinamoji lygybės darbotvarkė, taip pat pasikeitė valstybių narių vyriausybių, kurioms anksčiau kilo abejonių, sudėtis. Pavyzdžiui, Ispanijos vyriausybė neseniai Tarybai pirmininkaujančiai Austrijai pranešė, jog atšauks savo išlygas dėl pasiūlymo, ir pasiūlė aktyviai bendradarbiauti su ES partneriais, kad pasiektų susitarimui pakankamą daugumą.

Ar Tarybai pirmininkaujanti Austrija atsižvelgė į Ispanijos vyriausybės pasiūlymą įtraukti į gruodžio mėn. Tarybos posėdžių darbotvarkę Moterų įmonių valdybose direktyvos klausimą, kad iki dabartinės Parlamento kadencijos pabaigos būtų rasta išeitis iš šios aklavietės, į kurią pateko direktyva, ir kad lyčių lygybė vėl taptų pagrindine ES diskusijų tema? Jeigu ne, tai kodėl? Kokia valstybių narių naujausia pozicija šios teisėkūros procedūros klausimu?

Klausimo originalo kalba: EN
Atnaujinta: 2018 m. lapkričio 29 d.Teisinė informacija - Privatumo politika