Parlamento klausimas - O-000009/2020Parlamento klausimas
O-000009/2020

Miesto ir žaliosios infrastruktūros svarba. 2022-ieji – Europos žalesnių miestų metai

23.1.2020

Klausimas, į kurį atsakoma žodžiu O-000009/2020
Komisijai
Darbo tvarkos taisyklių 136 straipsnis
Sirpa Pietikäinen, Christel Schaldemose, Karin Karlsbro, Bas Eickhout, Jadwiga Wiśniewska, Idoia Villanueva Ruiz
Aplinkos, visuomenės sveikatos ir maisto saugos komiteto vardu

„2022-ieji – Europos žalesnių miestų metai“ – tai iniciatyva, kurią pradėjo Europos NVO platforma, vienijanti organizacijas, dirbančias pačiose įvairiausiose srityse: nuo klausimų, susijusių su vaikų, neįgaliųjų ir vyresnio amžiaus asmenų teisėmis, iki problemų, su kuriomis susiduria alergija ar astma sergantys asmenys, sporto organizacijos, aplinkosaugos grupės ar piliečių organizacijos. Iniciatyva siekiama atkreipti dėmesį į tai, kad daugiau gamtos miestuose ir žalesni gyvenamieji rajonai yra viena didžiausių, tačiau nepakankamai išnaudotų galimybių. Ją išplėtojus būtų galima pagerinti ES piliečių gyvenimo kokybę, didinti mokslinių tyrimų skaičių bei gerinti jų kokybę ir skatinti naujų inovacijų plėtrą; skatinti gyventojus imtis veiksmų ir gerinti savo gyvenamųjų rajonų aplinką; formuoti naudojimosi žaliosiomis erdvėmis ir jų vertinimo kultūrą; didinti žaliosios infrastruktūros projektų skaičių; iki 2030 m. sukurti Europos miestų žalinimo veiksmų gaires ir galiausiai sujungti esamas iniciatyvas žaliosios infrastruktūros srityje, dalytis geriausia patirtimi visose valstybėse narėse, sutelkiant bendras pastangas vietos, nacionaliniu ir ES lygmenimis.

Žalioji infrastruktūra galėtų padėti paprastai ir ekonomiškai efektyviai spręsti miesto aplinkos problemas, pavyzdžiui, ekstremalių oro sąlygų, biologinės įvairovės, CO₂ kaupimo, taršos ir pavojų sveikatai srityse:

Ar Komisija ketina kurti arba paremti iniciatyvą 2022-uosius paskelbti žalesnių miestų metais, turėdama tikslą padidinti informuotumą apie žaliosios infrastruktūros svarbą miestų aplinkoje?

Kaip Komisija šiuo metu padeda valstybėms narėms ir miestams tarpusavyje keistis geriausia ir novatoriška patirtimi, susijusia su miestų aplinkos žalinimu? Atsižvelgiant į naujausią Komisijos ataskaitą „ES žaliosios infrastruktūros strategijos įgyvendinimo pažangos apžvalga“ (COM(2019)0236), kokių priemonių Komisija imsis, kad paspartintų žaliosios infrastruktūros diegimą ir spręstų apžvalgoje nurodytas problemas?

Pateikta: 23/01/2020

Atsakyti iki: 24/04/2020

Atnaujinta: 2020 m. rugsėjo 25 d.
Teisinė informacija - Privatumo politika